Eurosport tuleb Haapsalu staadionit hindama

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Sel sügisel mängisid Haapsalu staadionil Eesti ja Poola neidude koondised. Foto: Markus Sein
Sel sügisel mängisid Haapsalu staadionil Eesti ja Poola neidude koondised. Foto: Markus Sein

1. novembril tuleb Haapsallu kõrgetasemeline delegatsioon, et otsustada, kas Eurosport teeb siit teleülekandeid kuni 19aastaste jalgpalli EMist.

 "Kolm inimest Eurospordist, kolm Euroopa jalgpallifõderatsioonist UEFA ja Eesti jalgpalliliidu esindajad tulevad," kinnitas Haapsalu linnavalitsuse spordi- ja noorsootöö peaspetsialist Veiko Pärnaste.

Tuleval suvel peetakse Eestis kuni 19aastaste jalgpalli Euroopa meistrivõistlused ja osa mänge on Haapsalu staadionil. Osadest mängudest teeb ülekandeid Eurosport ja nüüd hinnataksegi, millised staadionid ülekanneteks sobivad.

"Vaadatakse teleülekande võimalust, meediaruumide võimalust. Oleks hea, kui need asuks tribüünide keskel. Samas eelistab Eurosport näidata mänge nii, et kaamerasse jääks ka tribüün, meil aga on tribüün vaid ühel pool," sõnas Pärnaste. "Teiselt poolt filmimisega on meil miinuseks päike, mis hakkab kaamerasse paistma."

Infrastruktuuri poolest Pärnaste sõnul Haapsalu muretsema ei pea, kuid tribüün võiks olla suurem – meil on 850 kohta, konkurendil Rakverel aga 1500 kohta. "See ei tähenda aga sugugi, et meil ei oleks teleülekande lootust," ütles Pärnaste. Isegi kui teleülekandeid Haapsalust ei tehta, toimub osa finaalturniiri mänge ikka siin.

Täna oli komisjon hindamas staadioni turvalisust. "Saadi pilt ette, mis teha tuleb. Mingeid suuri probleeme ei olnud," ütles Pärnaste. 

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments