Transpordiamet tõstab tänasest piirkiirusi

Lääne Elu

info@le.ee

Transpordiamet alustab täna, 12. aprillil lubatud suurimate kiiruste tõstmist eraldatud sõiduradadega riigiteedel. Kokku suurendatakse lubatud sõidukiirust sel kevadel 473,1 kilomeetril.

Neljarajalistel eraldatud sõidusuundadega maanteedel tõstetakse lubatud suurimat kiirust kuni 110 km/h või 120 km/h ning 2+1 teedel kuni 100 km/h. Kaherealistel maanteedel jääb lubatud suurimaks sõidukiiruseks 90 km/h.

Teatud teelõikudel, kus kasutatakse muutuva teabega liiklusmärke, kehtivad valges ja pimedal ajal erinevad kiiruspiirangud.

Tallinna–Pärnu–Ikla maantee Laagri–Ääsmäe lõigul on valgel ajal lubatud sõita kuni 110 km/h. Pimedal või suure liiklussagedusega aegadel on suurim lubatud sõidukiirus 100 km/h.

Möödunud aasta suvega võrreldes on Tallinna ringteele lisandunud kaks uut liiklusjuhitavat lõiku. Kanama–Valingu teelõigul on lubatud suurim kiirus talveperioodiga sama – 100 km/h, kuid Luige–Jüri lõigul võib heades tingimustes sõita kuni 110 km/h.

Kokku suurendatakse lubatud sõidukiirust sel kevadel 120 km/h-ni 86,8 kilomeetril, 110 km/h-ni 316,8 kilomeetril ja 100 km/h-ni 69,5 kilomeetril.

Kuna ilm võib kevadel olla veel heitlik ning öösiti võib esineda ka miinuskraade, siis tuleb kindlasti jälgida ilma- ja teeolusid ning lähtuda sõidukiiruse valikul neist.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments