Paralepa metsa kaitsmine seisab riigi taga

Paralepa mets. Foto: arhiiv

Haapsalu linnavalitsus palus kliimaministeeriumil menetleda Paralepa metsa kaitse alt välja arvamist samas tempos, nagu linnavalitsus kehtestab üldplaneeringut.

Kolm aastat tagasi andis keskkonnaamet linnavalitsusele teada, et lõpetab Paralepa ja Pullapää metsa riikliku kaitse. Seni on metsas kaitse all puistu, mille kaitsmist riik enam mõistlikuks ei pidanud. Linnavalitsus otsustas üldplaneeringuga metsad senisest suurema alana koos Valgevälja metsaga kohaliku kaitse alla võtta, sest metsas asuvad kaitsealuste liikide elupaigad, seal on pärandkultuuriobjekte ja tegemist on kõrgendatud avaliku huviga metsadega – seal käiakse marjul, seenel ja sportimas. Üldplaneeringu järgi on metsades keelatud lageraie, uuendusraie on lubatud vaid linnavalitsuse loal metsakahjustuse korral.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Nu jah
11 kuud tagasi

Aga jah eks metsaärikad ja Reformierakond on ikka käsikäes kilekotte kiigutanud.

Kartul
11 kuud tagasi

Kartuli üles võtmine on lubatud vaid linnavalitsuse loal kartuli kahjustuse korral.

nojah
11 kuud tagasi

üldiselt oleks parem, kui need metsad jääksid riigi kamandada. Ma ei usu vallaametnike pädevusse. Pidev hirm valesti tegemise ja koondamise ees ja vajadus populaarne olla, ei lase neil inimestel erapooletult ja kainelt toimetada. Pisikese probleemi korral piisab, kui kohalik leht arikli teeb- kohe lööb ametnik vedelaks ja hakkab ennast õigustama ja kaitsma. Ja see puudutab eriti metsaga toimuvat. See rohekasroosa läga, mida siin keskkonnakaitsena kirjeldatakse, on harilik okse. Kaitsealuseid liike on siin minimaalselt, marjul, seenel ja sportimas saab ka vabalt käia, kõike metsa ei võeta nagunii korraga maha ja raiega luuakse ka tingimused erinevate seente ja marjade kasvuks. Vana metsa… Loe rohkem »

Nu jah
11 kuud tagasi
Reply to  nojah

Tüüpiline metsaärika demagoogia.

jah
11 kuud tagasi
Reply to  Nu jah

vana trikk, otsustaja peab kusagil kaugel olev ametnik olema