Evald Okase muuseum korraldas maja remondi toetuseks kunstioksjoni

Andra Kirna

andra@le.ee

Mara Ljutjuk tutvustab Evald Okase maali „Naeratav naine”, mille hind kerkis oksjoni käigus poole võrra. Foto: Andra Kirna

Mara Ljutjuk tutvustab Evald Okase maali „Naeratav naine”, mille hind kerkis oksjoni käigus poole võrra. Foto: Andra Kirna

Haapsalus asuvas Evald Okase muuseumis käib teist aastat remont, et muuta muuseum aasta ringi kasutatavaks külastuskeskuseks.

Käimasoleva remondi toetuseks korraldas muuseum pühapäeval kunstioksjoni, kus müüki pandi 27 tööd – Okase tušijoonistusi, graafikat, maale. Samuti vanameistri tütarde Mari Roosvalti maale ja klaasikunstnik Kai Koppeli loomingut. Ühe töö, suure klaasist käe, annetas oksjonile klaasikunstnik Kati Kerstna.

„Meie arvates oli oksjon edukas,” ütles Evald Okase tütretütar ja samuti kunstnik Mara Ljutjuk. „Päriselt pole numbreid veel kokku saanud. Mõned ostud on veel õhus, see tähendab, mõne töö vastu äratas oksjon alles huvi,” ütles Ljutjuk. Ta lisas, et ka kulusid pole muusuemipere veel kokku löönud. „Tööd, mis me oksjonile panime, pidime ju enne ära ka raamima,” rääkis Ljutjuk.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Valge Daam
11 kuud tagasi

Kunst on see, kui looming kohtub publikuga…
Evald Okas oli Suur Kunstnik, kes väärib tunnustust…
Edu oksjonile!

Napak
11 kuud tagasi

Kasva suureks. Räägi muinasjutte oma lastelastele.