Haapsalu tahab hulkuvad loomad Rakverre küüditada

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Edaspidi võivad Haapsalus hulkuma pääsenud loomad sattuda sadade kilomeetrite kaugusele Rakverre. Foto: Urmas Lauri

Edaspidi võivad Haapsalus hulkuma pääsenud loomad sattuda sadade kilomeetrite kaugusele Rakverre. Foto: Urmas Lauri

Haapsalu linn tahab palgata oma hulkuvaid kasse ja koeri püüdma rakverelased.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles tegi eelmisel nädalal Rakvere linnavalitsusele ettepaneku, et 200 kilomeetri kaugusel asuvast linnast hakataks tegelema Haapsalu hulkuvate loomade püüdmise, pidamise, hukkamise ja korjuste hävitamisega.

„Rakvere linn omab hulkuvate loomade pidamiseks sobivat rajatist,” põhjendas Sukles oma koostööettepanekut. Haapsalu soovib Rakverelt osta teenust selle aasta lõpuni.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
66 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
En.
4 kuud tagasi

Linnavalitsus, kes ei saa isegi Haapsalu vähestele hulkuvatele koertele-kassidele varjupaika rajatud, vajab-rajab hoopis endale varjupaika – otse kuursaali ja kohvikutetänava külje alla. Hoidkem siis oma nunnukesi! Inimesed on kassidest tähtsamad!

Aga need matsid, kel lehmad elutoas, olla küsinud kaasava eelarve raames uuele Posti tänavale seljatoega pinke. Milleks?! Kui lagipähe lajatav päike vanainimese ‘kultuurikilomeetril’ ära väsitab, heitku parem kohe selili, siis pole seljatuge vaja.

Lilla
4 kuud tagasi

Pederaste on viimasel mõnel aastal Venemaalt siia veetud kahe kaupa…
Mis nendega teha???
Haamriga pähe?

Lilla
4 kuud tagasi
Reply to  Lilla

Või vikatiga?

Ehh jopp
4 kuud tagasi

Jessver, jätke kassid rahule! Kas neid kodutuid kasse on siis tõepoolest nii suur hulk, et lausa Rakverest peab erioperatsioonide komando palkama? Pakun, et enamus ringi liikuvatel on ikka kodud olemas. Nagu inimesedki, enamustel on kodud, mõni üksik kellel pole, kas sellist väikest asja ei saa tõesti kohalikult korda aetud?

Nii on,
4 kuud tagasi

Ma ei pea võõraid kasse armastama ja neid oma hoovis kannatama!!! Siis lasen oma lemmiku, sea naabri aeda ja olgu rahul!

Mismöla
4 kuud tagasi
Reply to  Nii on,

Aja minema siis, milleks nn kannatada!? Kassile jääb meelde küll, kui ühekorra õunapabulaga pihta saab.

En.
4 kuud tagasi
Reply to  Mismöla

Mismöla’le:
Kassid ei õpi, isegi kui meelde jätavad. Seepärast nad kassid ongi. Luusivad mööda võõraid hoove ja murravad linnupoegi. Kui neid peletada, siis korraks lippavad minema aga vahetu ohu(tunde) kadumisel hiilivad kohe tagasi.

Ehh jopp
4 kuud tagasi
Reply to  En.

Linnupoegi, jube küll, aga sa targutaja ei ole mõelnud, et tapavad ka usse aias ja püüavad hiiri? Neid viimased nad murravad rohkem. Lindude järgi nad väga ei viitsi jahti pidada iseasi, kui on lihtne saak, aga see pole ju päris nii, et linnud vabalt vedelevad kuskil.

kass
4 kuud tagasi
Reply to  Nii on,

Rotimürk aitab, ära proovitud.

nii
4 kuud tagasi

nagu rotte ja hiiri, tuleb ka hulkuvaid kasse ja koeri hävitada, need on haigusi levitavad ja sanitaarprobleeme tekitavad loomad ja see ülesanne peab olema kohaliku linnavalitsuse ja selle sanitaarteenistuse ülesanne, selliste kontrollimatult sigivate loomade loomaaktivistide poolt kaitsmine ainult süvendab probleeme

Nunuh
4 kuud tagasi
Reply to  nii

Linnud pasandavad ka auto täis, mina pean õigeks linnud Rakverre viia ja seal hukata. Kindlasti leiab veel elusloodusest liike, mis kohutavalt sinu mugavat elu segavad.

õpi
4 kuud tagasi
Reply to  Nunuh

ajaloost, millist häda hulkuvad kassid on inimkonnale toonud

Nunuh
4 kuud tagasi
Reply to  õpi

Mida siin õppida. Ma kardan lihtsalt, et minnakse jälle liiga agaraks selle teemaga ja minu kassike, kes käib vahepeal ka väljaspool aeda heinamaad nuusutamas viiakse ära. Kiipi ei pane põhimõtteliselt, need halvendavad tunduvalt kasside reaktsiooni ja jäävad autodele rataste alla. Kõik pole nii must ja valge nagu üritate tähtsalt seletada. Hulkuval ja hulkuval kassil on vahe, aga kas püüdjad seda teavad? Vaevalt küll.

Napak
4 kuud tagasi
Reply to  nii

nii, kas sama peaks tegema asotsiaalide ja muude heidikutega?

nad
4 kuud tagasi
Reply to  nii

on põhilised puukide korjajad ja kodudesse tassijad ja hirmsate haiguste levitajad, mingit nunnutamine ei tule kõne allagi

Appi!
4 kuud tagasi

Mu kass läks eile kaduma, paluks kiiresti Rakverest abi!

Appi!
4 kuud tagasi
Reply to  Appi!

Juba pool päeva läinud, aga keegi pole minuga ühendust võtnud, mida kurat nad seal Rakveres veel munevad!!? mu kass võib juba surnud olla!

Sass.S
4 kuud tagasi
Reply to  Appi!

Juba viidi edasi Väike-Maarjasse 😥

K.s
4 kuud tagasi

Ikka ei saa aru, miks Linnavalitsus uue hoone asemel ei võiks üürida mõne tühjaltseisva Kohtla-Järvel….

Aus läänlane
4 kuud tagasi
Reply to  K.s

“valitsus”

Markus
4 kuud tagasi

Milleks sa sellist jama kirjutad? Aga linnavalitsues tuleb küll vist puhastust teha päris suurelt, nagu keegi kirjutas, et hakkab aju kuidagi vanaks jääma või nii

Jänkununnu
4 kuud tagasi

Homme kõllan LV ja teen oma äriplaani tutvustuse…

Aivo Männik
4 kuud tagasi

Midagi on vist märkamata jäänud. Aga rebased, jänesed, siilid, hiired? Lugupeetavad – tegelege palun asjadega, milles on suurem idee. Näiteks Kalda ja Metsa tänava remondiga.

Koerapüüdja
4 kuud tagasi
Reply to  Aivo Männik

koerad on linna üks suuremaid muresid saamatu linnavalitsuse kõrval!
sa ei leia ühtki täissittumata murulappi linnas!
Kindlasti loomapidamismaks linnas, ja suur!

Napak
4 kuud tagasi
Reply to  Koerapüüdja

Kas nad juba teavad, et sa jooksu oled pääsenud?

Siiski
4 kuud tagasi
Reply to  Aivo Männik

Rebased, jänesed, siilid ja hiired ei ole valdavalt kodustatud liigid. Koerad-kassid ainult seda ongi ja sõltuvad otseselt inimesest. Kui nüüd mõned inimesed mõistliku loomapidamisega hakkama ei saa, peaks ometi olema iga hooliva kogukonna kohustus sekkuda. Arvestades seda, et tegu on elusolenditega, võiks nendega tegelemise ideed tänavate remondist tegelikult palju tähtsamaks pidada.