Eneli Kindsiko: Eesti õpetajate 5G

Lääne Elu

info@le.ee

Eneli Kindsiko, Arenguseire Keskuse ekspert. Foto erakogu

Esimest korda maailma ajaloos oleme jõudnud aega, kus tööturul on kõrvuti viis generatsiooni (5G), sest inimesed püsivad tööturul järjest kauem, kirjutab Arenguseire keskuse ekspert Eneli Kindsiko Sirbis.  

2022. aastal oli üks Eesti nooremaid tegevõpetajaid 21aastane Anette, vanim aga 84aastane Sirje.* Sirje sündis aastal 1938, Anette 2001 – nende kahe õpetaja sünnidaatumite vahele jääb täpselt 63 aastat.

Sinna vahele mahub Teine maailmasõda, Eesti iseseisvuse taastamine, ülemaailmse interneti kasutusele­võtt ja palju muudki. Kõige huvitavam erinevus võiks aga olla Sirje ja Anette kooli­tees ja õpetajaameti algusaastates. Kui üks sündis kriiditahvli aega, kus õpetaja oli klassis kahtlemata kõige teadjam inimene ja raamat oli peamine tarkuse ammutamise allikas, siis teine sündis internetiajastusse, kus kõiksugused ilmafaktid on vaid kiire otsingu kaugusel. Isegi riigikord oli teine!

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
soolapuhumine
2 kuud tagasi

….mis amet see veel selline on- Arenguseire Keskuse ekspert?….Klassikaline ühe põlvkonna pikkus on ca 25 aastat, seega peaks 5G etaloni kasutades töötama koolis 125 aastased õpetajad koos nooremate kolleegidega. Kas see on nii või?