Jäävihm võib muuta liiklusolud väga keeruliseks

Lääne Elu

info@le.ee

Libe tee. Foto: Urmas Lauri

Transpordiamet hoiatab, et jäävihma oht on suur ennelõunal Lääne-Eestis, pärastlõunal Kesk- ning õhtul Ida-Eestis.

Keskkonnaagentuuri prognoosi kohaselt levib soojem õhumass päeva jooksul üle Eesti. See toob kaasa õhutemperatuuri tõusu ja kõrge jäävihma võimaluse.

Õhutemperatuuri tõusuga läheb sadu üle vihmaks ning jäiteoht teedel laieneb alates läänest itta. Tekib udu ja teedele kiilasjää.

„Liiklusolud võivad muutuda sellistes ilmastikutingimustes väga keeruliseks. Riigiteede hooldajad on täies koosseisus väljas, et teha libedusetõrjet kõikidel teedel. Kuid siiski tuleb arvestada, et libedusetõrje tegemine võtab aega,“ ütles Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht. „Liiklejatel palume olla äärmiselt ettevaatlikud ja valida sõidukiirus vastavalt teeoludele.“

Sõidutingimused on kogu Eestis jätkuvalt talvised ning sihtkohta jõudmiseks tasub varuda tavapärasest rohkem aega, valida turvaline sõidukiirus, hoiduda ohtlikest manöövritest ning arvestada kaasliiklejatega.

Transpordiamet ootab liiklejatelt infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta tasub enne teele asumist vaadata portaalist http://tarktee.ee.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments