Proosväli tuli Kopenhaagenis kolmandaks

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Proosväli tuli Kopenhaagenis kolmandaks. Foto: erakogu

Haapsalu vehklemisklubi En Garde vehkleja Anneli Proosväli võitis laupäeval Kopenhaagenis Euroopa U17 karikaetapil pronksmedali.

Alagrupis võitis Proosväli kõiki vastaseid ja kindlalt võitis ta ka matšid 64, 32 ja 16 parema hulgas. Matšis kaheksa hulgas alistas Proosväli treener Helen Nelis-Naukase sõnul tugeva 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste medalisti ja eelmise etapi võitja lätlanna Sofia Prošina otsustava torkega 12:11.

Veerandfinaalis alistas Proosväli rootslanna Linnea Erikssoni 15/10, kuid poolfinaalis pidi Haapsalu vehkleja tunnistama hiljem kulla võitnud rootslanna Louise Ulltjaerni paremust 15:10.

Võistlustel osales 129 vehklejat.

Etapivõiduga läks Proosväli Eesti U17 edetabeli liidriks, lükates esikohalt Kopenhaagenis 31. koha saanud Dinara Anise (Tallinna Mõõk).

Pühapäeval peetud meeskonnavõistluses võitis Eesti meeskond hõbemedali. En Garde’i vehklejatest kuulusid meeskonda Ken Keiro Silde ja Oskar Pisnenko, lisaks neile olid meeskonnas Aleks Kolesnik ja Edvin Jahu klubist Tallinna Mõõk.

Veerandfinaalis võitsid eestlased Hispaaniat 45:31, poolfinaalis Ukraina meeskonda 45:44, kuid finaalis kaotati Iisraelile 44:45.

Naiskadettide võistkond, kuhu kuulus ka Proosväli, sai võistlusel viienda koha.