Aimar Ventsel: Kasahstani vastuoluline suhtumine Vene põgenikesse

Aimar Ventsel

Kes vähegi jälgib Venemaal toimuvat, teab, et riigis on paanika. Väga suur hulk mehi vanuses 18 kuni 55 üritab Venemaalt välja saada.

Kui palju neid täpselt on, ei tea keegi, aga pakutakse sadu tuhandeid, isegi miljonit. Põgenetakse väljakuulutatud „osalise mobilisatsiooni“ eest, potentsiaalsete mobiliseeritute tulvad valguvad igas võimalikus kohas üle Venemaa piiri. On väidetud, et sellist paanikat pole Venemaal lähiajal olnud, isegi suur pagemise tulv veebruaris oli praegusega võrreldes väike.

Kogu selles pealtnäha kaootilises tõmblemises on aga oma loogika. Ennekõike põgenetakse Venemaalt nendesse riikidesse, kuhu pole vaja viisat, ja nende riikide seas on eelistatud need, kuhu pole vaja isegi välispassi.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
varsti
7 kuud tagasi

teevad siin jälle narva kommuuni

uskmatu Toomas
7 kuud tagasi

Vene riigis on paanika aga Eestis võib näha sadade kaupa täisjõus sõjaväekohuslasi ukrainlasi ? Ei mingit paanikat vaid natuke nahahoidmist?

Just
7 kuud tagasi
Reply to  uskmatu Toomas

Kus neid näha on? Võibolla venemeelsed, kes tegid lipet sealt kähku ja meie vabariik võttis “õnnetud” avasüli vastu. Sama on nende aafrika poistega, põgenikud terved täisjõus noored mehed. Põhjanaabrite juures lüosavad sotsametit nii et vähe pole. Aga sellest ju rääkida ei tohi, vihakõne pidi olema

Nimi (kohustuslik)
7 kuud tagasi
Reply to  Just

Aga miks peaks neist üldse rääkima?