Lääneranna sportlased tõid Gustav Vahari memoriaalilt hulga medaleid

Gustav Vahari memoriaalil osales 223 noort maadlejat. Foto: Janar Sõber

1. oktoobril toimus Lihula spordihoones XII Gustav Vahari memoriaal maadluses, kus osales 223 noort maadlejat, kes tegid kokku 365 matši. Startijate arv koos kordustega (üks noor võib osaleda mitmes vanuses) oli 261.

Kokku osales Vahari memoriaalil 29 klubi – Lätit esindas 5, Leedut 1 ja Eestit 23 klubi.

Lääneranna Spordikooli esindasid 21 noort maadlejat, kes võitsid 4 kuldmedalit, 8 hõbemedalit ja 13 pronksmedalit. Lisaks saime hulgaliselt võistluskogemust ning eneseületamise võimaluse.

Kui võistlus 12 aastat tagasi alguse sai, oli maas üks matt ja võistlemas oli 50 sportlast. Nüüd oli kolm matti ja 223 osalejat kolmest riigist. Maadlusmatid said korraldajad Haapsalust, mati katted Jõgevalt, kaalud Tallinnast, kohtunikud tulid kokku üle Eesti. Võistlus sujus tõrgeteta ja oli sportlastele ja külalistele meeldiv.

Lääneranna sportlastel läks hästi ja said neli kulda. 14-aastane Kardo Küttmann tegi hea turniiri võites mõlemad raskekaalud nii U15. kui U17. aastaste arvestuses.

Marleen Takk ebaõnnestus omavanuste kehakaalu -35kg finaalis ja saavutas hõbemedali ent rehabiliteeris end kaks aastat vanemate U12 arvestuses ja saavutas -30kg kehakaalus kuldmedali. Lauri Laev tegi samuti suurepärase turniiri ja saavutas U12 vanuseastme -55kg ehakaalus hea tehnilise maadlusega 1. koha.

Tulemused:

MK Dünamo U10 -42kg 2. kohtMK Dünamo U17 -71kg 2. kohtMK Dünamo U12 -50kg 3. koht.