Augustibluusil on festivaliajaloo kõige kõvem esinejate rivi

Raul (vasakult) ja Carlos Ukareda mullusel festivalil. Tänavu musitseerib Carlos Ukareda koos Rebecca Kontusega. Foto: Malle-Liisa Raigla

Raul (vasakult) ja Carlos Ukareda mullusel festivalil. Tänavu musitseerib Carlos Ukareda koos Rebecca Kontusega. Foto: Malle-Liisa Raigla

28. korda Haapsalus toimuv Augustibluusi festival tõotab tulla suurem kui kunagi varem – kolm päeva, seitse lava ja kolmkümmend kontserti.

Koroona-aastatel kogunenud energia tõotab sel nädalavahetusel plahvatada. „Meil on festivali ajaloo kõige kõvem esinejate rivi,” ütles festivali peakorraldaja Indrek Ditmann.

Küsimusele, kas Haapsallu on oodata suurt rahvamassi, vastas Ditmann lühidalt: „Jah”. Haapsallane ei pruugigi hoomata, millise mastaabiga üritus nende kodutänavatel tegelikult aset leiab. Ditmanni sõnul tulevad inimesed festivalile üle kogu Euroopa, aga ka kaugematest ja eksootilisematest maailmanurkadest nagu Brasiilia ja Jaapan. Festival algab reedel kell 15 ja kontserdid toimuvad seitsmel eri laval: piiskopilinnuses, Haapsalu kultuurikeskuses, raudteejaamas, toomkirikus, Puhvet Kapis ja Aasia Villas.

Esimesele festivalipäevale paneb lossimüüride vahel punkti Kanadast pärit artist Ariel Posen ja bänd Lore. Lore on Laura Reedi ja Laur Joametsa Nashville’i duo, mis segab grunge, bluusi ja roki elemente ehedateks elektrilisteks Americana hümnideks. Lõuna-Aafrika päritolu Reed alustas tänavamuusikuna, kuid on nüüdseks teinud koostööd funk-ikoonidega nagu George Clinton ja Karl Denson ning kogunud tuntust sooloartistina. 2019 puutus Laura kokku Eestist pärit kitarristi Laur Joametsaga ja moodustasid Laura ja Laur duo, mis põhineb ühisel armastusel bluusi ja rock’n’rolli juurte vastu.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
toits
7 kuud tagasi

Peamine ikka et ameerika onud nälga ei jääks.

Sass S
7 kuud tagasi
Reply to  toits

Ja härra Coor Roona kõige sabas .

just
7 kuud tagasi

reeglid on kõigile, vaiarammijad ei tööta ju linnas öösiti

justjust
7 kuud tagasi
Reply to  just

su vanaema töötab öösiti 😀

Zyklese poig
7 kuud tagasi

Kell 24 00 peavad kõik magama käed teki peal ja nägu seina poole? 🥰