HÕFF korraldab Ukraina toetuseks oksjoni

HÕFF toetab Ukrainat. Foto: repro
HÕFF toetab Ukrainat. Foto: repro

Reedel algav Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kulmineerub heategevusliku välkoksjoniga, mille tulu annetatakse Ukrainale.

Oksjonil, mis juhatab pühapäeval kell 15.30 sisse festivali lõputseremoonia, lähevad müügile eesti filmidega seotud esemed, mille on välja pannud Indrek Hargla, Mart Sander, Toomas Aria, stuudiod Allfilm, Tallifornia, Stellar Film ja teised.

Oksjonit juhib Mart Sander.

Saadud tulu annetab festival mittetulundusühingule Slava Ukraini, kes paneb kokku ja toimetab Ukrainasse humanitaarabisaadetisi.

Kummardusena Ukrainale pakub HÕFF ühtlasi sealsetele põgenikele võimalust külastada festivali tavaseansse tasuta ja näitab praegu rindel võitleva Oleh Sentsovi uut filmi „Ninasarvik”, mille levi Ukrainas katkestas sõda.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 29. aprillist 1. maini. Festivali avab film-kontsert „Nosferatu 100. Remiks” – 100-aastase tummfilmi äratavad ellu ansambel Kriminaalne Elevant ja Elina Reinold. Fookuses on tänavu Sahhawoodi filmid.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Pluuto
21 päeva tagasi

Oksjon võiks olla oma Eesti näitlejate ja eest filmide tootjate heaks, et tulevikus oleks midagi vaadata. Kui on need näitlejad nii rikkad-toetagu siis oma maa kultuuri.