Lihula ja Kõmsi noored olid Pärnumaa meistrivõistlustel edukad

Lihula ja Kõmsi koolide kergejõustiklased Pärnumaa meistrivõistlustel. Foto: erakogu
Lihula ja Kõmsi koolide kergejõustiklased Pärnumaa meistrivõistlustel. Foto: erakogu

Pärnumaa kergejõustikuhallis toimusid aprillikuu esimesel päeval Pärnumaa U12 ja U14 meistrivõistlused.

Naljapäeval oli häid võistlustingimusi tulnud kogema üle 20 Pärnuma kooli. Võistlus ise oli naljast kaugel, kahe vanuseklassi protokollides oli üle 140 noore kergejõustiklase. Lisaks linnakoolide noorsportlastele, kes igapäevaselt just seal spordikuninganna teeneid vastu võtavad, oli stardijoonel
palju maakonna väikekoole. Ikka selleks, et ka nende kooldie õpilased häid võistlustingimusi kogeda saaks.

Võistlusrajal olid ka Lihula gümnaasiumi ja Kõmsi algkooli noored sportlased. Kokku võisteldi kolmel alal – 60 ja 300 meetri jooksus ja kaugushüppes.

Seega võistlusprogramm väga lapsesõbralik. Jooksudes oli osavõtjaskond igas vanuses 40 pealine, kaugushüppes tuli võimeid proovima ca 30 sportlast. Noored lõunaläänlased olid väga tublid. Saavutati mitmeid kõrgeid kohti ja tehti lausa 16 isikliku rekordi parandust.

U12(2011-2012 sündinud) vanuserühmas tegi suurepärase võistluse Lihula poiss Marius Põld. Ta võttis ette kõik kolm ala ja suutis kõigil püstitada ka isiklikud rekordid. 60 meetri distantsil jooksis ta eeljooksus aja 9,65 ja pääses sellega finaali, kuue parema sekka. Seal jooksis nii jalgpalli, kui kergejõustikutreeningutel osalev Põld  veel pool kümnendikku väledamalt ja sai ajaga 9,60 kõrge viienda koha.

Kaugushüppes tuli kaheksas koht. Uueks rekordnumbriteks on temal nüüd 3.44. Lihula gümnaasiumi kolmanda klassi õpilasele oli ka 300 meetri jooks vägagi edukas. Ajaga 1.01,29 oli ta siin 14 koha omanik.

Põllu klassivend Karl-Markus Kärp oli kaugushüppes 3.18-ga 15 ja ajaga 10.33 60 meetri sprindis 16 koha omanik.

U14(2009-2010 sündinud) vanuserühma poiste 300 meetri jooksus tegi tubli etteaste Henry Kurnim. Lihula koolipoiss lippas pika sprindi ajaga 56,98, mis andis talle 12. koha.

Sama vanade tütarlaste võistluses oli Radele Kanter kaugushüppes 17.koha omanik. Tulemus 3.66 on vaid sentimeeter vähem kaks nädalat tagsi hüpatud isiklikust rekordist. Kaks kohta Radelest tagapool lõpetas kaugushüppe 19 kohaga Kertu Kärp. Tulemuseks 3.54. Mõlemad noored on Lihula gümnaasiumist.

Samas vanusegrupis tegid 300 meetri distantsil tubli jooksu Lihula tüdrukud Kirsi Kunz ja Lisell Sarapuu, ning Viktoria Hein ja Mia-Lisandra Sarv, kes õpivad Kümsi Algkoolis. Kõikidele näitas stopper uut selle ala marki.

Noori Lõuna-Läänemaa kergekjõustiklasi ootab nüüd järgmisena ees 13.aprillil Lihulas toimuv neljavõistlus.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments