Läänemaa ukrainlased on sõja puhkemisest löödud

Andra Kirna

andra@le.ee

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Haapsalus elava ukrainlase Julia Prokoptšuki lähedased elavad Kiievi lähistel Žitomõris. Malle-Liisa Raigla

Läänemaal elavad ukrainlased või Ukraina juurtega inimesed on kodumaal toimuva pärast mures – nad soovivad rahu ja isamaad aidata.

Neljapäeva hommikul Ukrainas alanud sõda jõudis Haapsalus elava ukrainlase Julia Prokoptšukini hommikul kell kuus, kui Kiievi lähistel Žitomõris elavad sugulased – vanaema, tädi ja tädilapsed – talle helistasid. Neid valdas paanika – nägid aknast ja kuulsid, kuidas linna pommitatakse.

Prokoptšuk, kes on küll Eestis sündinud, kuid kelle mõlemad vanemad on ukrainlased ja kes on kõik oma lapsepõlvesuved Ukrainas veetnud, rääkis terve neljapäeva oma sugulastega. „Seal on minu veri, minu juured,” ütles Prokoptšuk. Ta rääkis, et varem ta Ukrainas el

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Gürsa
2 kuud tagasi

Mauseleoumi tuleks tiibrakett saata…. 😍

Hea Okkupant
2 kuud tagasi

Tegelikult on Ukrainas sõda kestnud juba aastaid Kiiev võitleb Luganski natsionalistidega kellegi teisega, makhnovistid võitlevad kõigiga. Kuid see on nende sisemine asi.
Ja see, et Vene kaabakad ronisid armeega võitlema, on Kremli barbarite tavaline poliitika – Tšetšeenia, Gruusia, nüüd Ukraina. On näha, et Putinil läheb halvasti, kui ta julges sellist gamble alustada.

Tsensor
2 kuud tagasi

Miks su FB-s ei ole ühtegi toetusavaldus Ukrainale? Miks võtsid maha Ukraina lipu enda kaanefotolt?

Mati
2 kuud tagasi
Reply to  Tsensor

Arvata võib, et partei soovitas seda teha.

Johnson
2 kuud tagasi
Reply to  Tsensor

Kelle kontol ?