Kaugliinidel uuest aastast enam tasuta sõita ei saa

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Haapsalust läbi Vigala ja Pärnu-Jaagupi Pärnusse sõitev buss on üks neljast Haapsalust väljuvast tasuta kaugliinist. Foto: Malle-Liisa Raigla

Haapsalust läbi Vigala ja Pärnu-Jaagupi Pärnusse sõitev buss on üks neljast Haapsalust väljuvast tasuta kaugliinist. Foto: Malle-Liisa Raigla

Uuest aastast ei saa noored ja pensionärid Haapsalust liinibussiga enam Tallinna, Pärnusse, Tartusse ega Märjamaale tasuta sõita.

Aastate eest sõlmitud pikaajaliste lepingute tõttu on Eestis mitmeid kaugliine, kus sõit on kas tasuta või väga soodsa hinnaga. Tasuta kaugliinid tekkisid 2018. aastal, kui maakonnaliinidel kehtima hakanud priisõit laienes automaatselt avalikele kaugliinidele. Nii saavad Haapsalu noored ja eakad ilma rahata sõita Tallinna, Tartusse, Pärnusse ja Märjamaale.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Haapsalu valija
Haapsalu valija

Haapsalusse ei too ühtegi tasuta liini!
Näiteks Kullamaad ei läbi ükski maakonnasisene buss!! Ääremaa ruudus!!!
Saaks sest sitavslitsusest juba lahti!!!!!

Pensionär
Pensionär

Pole siin kunagi tautsa sõita saanud. Luks ekspressi ja go bussides maksad täie rauaga. Pensioniamet vaatas mokk töllakil pealt .

rae
rae

Lux Expressi pilet osta eelmüügist. Pensionärile mitu eurot odavam.

Nimi
Nimi

Kui su kuusissetulek on 300-400 eur, siis on ikka väga suureks abiks need tasuta sõidu võimalused. Ilmselt need riigikogujad ei oska ette kujutadagi, kuidas oleks võimalik tulla toime nii väikese rahaga. Et kõht ei oleks tühi, tuba oleks soe ja riidehilp ka seljas… Ja sellise väikese kuusissetulekuga inimesi on meil kahjuks üsna palju! Nii noori kui vanu.

Ei taha libereid
Ei taha libereid

kaka vastas sellele, et kui te nii vaesed olete,ärge ostke! Idioot omas mahlas!

Pamp
Pamp

Rotikari hädaldab. Ma sõidan vähemalt 25a ainult autoga ja küttekulud kuus keskmiselt 150-200€

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Kui lisada sellele veel muud autoga seotud kulutused, siis Läänemaa mediaanpalga juures tähendab see seda, et iga kuu töötad 4-5 päeva (e. 1 töönädal) ainult selleks, et autot pidada. On see arukas? Eks igaüks ise otsustab.

K.s
K.s

Kuigi ma pole bussireisija, on mulle vastukarva kuidas reformierakond oma rahvast n.ssib…

see riik
see riik

kes bussipileti hinda tõstab, ise kaua ei kesta

mees metsast
mees metsast

Miks peab bussisõit linnade vahelistel liinidel(korona levitamine) tasuta olema ?
Õige riigipoolne otsus mo meelest.

Hellat
Hellat

Kestab. Ja väga kaua

wpDiscuz