Lagunevast arvutusjaamast sai uhke hotell

Malle-Liisa Raigla fotod

Detsembris avab enam kui 20 aastat tühjana seisnud endises arvutusjaama hoones Haapsalus uksed hotell.

Uues hotellis on kümme tuba, mis mahutavad 24 inimest. Kolm hotellituba on kahe toa ja kööginurgaga. Maja ühes osas on omanike Daire ja Veiko Kaubi korter.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

45 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Mari
11 kuud tagasi

Hotelli röömud 😀

Nimetu hotell
11 kuud tagasi

Mis selle hotelli nimi on?

En.
11 kuud tagasi

Jumal tänatud, et viimasel kümnendil on rajatud vanalinna hooneid, mis ei vastandu otseselt ajaloolise miljööga nagu alles hiljuti arusaam ‘heast arhitektuurist’ nõudis (so. rohkem klaasi, vineeri, betooni ja asümmeetriat!). Lahe t. hotell keeras lausa vindi peale – tõestas, et puitpitsilise õhustiku alalhoidmiseks võib ära kasutada isegi veneaegset koleehitist. Ent kunagi ei tea, mis saab edasi. Wiedemanni võimla ja Kaluri tänava uus kortermaja ei jää ilmselt viimasteks omasugusteks. Mis saab Posti tänaval lõhatud pommist, ei tea sedagi.

Tjah
11 kuud tagasi

Kas tõesti Kaup – Kaubi, mitte Kaup – Kaupi?

KKK
11 kuud tagasi
Reply to  Tjah

Kask – Kase.
Ots – Otsa.
Sild – Silla.
Võrk – Võrgu.
Kaup – Kauba.
jne.

memm
11 kuud tagasi

Mind huvitab, mis asutus tegutseb endises Tori kõrtsis Vee tänaval

aga miks
11 kuud tagasi
Reply to  memm

peaks seal mingi asutus toimima? Kunagine elumaja ja veel varem vist kõrts.

memm
11 kuud tagasi
Reply to  aga miks

Kunagi oli jah kõrts, hiljem on seal vist korterid olnud. Mingil ajal oli jutt, et tuleb tavandibüroo, siis teadis keegi, et hoopis majutuskoht. Igaljuhul on see hästi ilusa väljanägemise saanud. Minu poolest võib see ka eramuna kasutuses olla- lihtsalt puhtast uudishimust küsisin.

Hmmm
11 kuud tagasi

Tavaline. Ei midagi erilist.

Ei tea
11 kuud tagasi
Reply to  Hmmm

ikka väga suur muutus on tehtud ju, tundmatuseni uuendatud vana kolemaja. Mis tavaline.

Kehitan õlgu
11 kuud tagasi
Reply to  Ei tea

Mind hotelli potentsiaalse külastajana ei huvita hoone ajalugu. Hotellina pole tõesti midagi erilist. Täiesti tavaline.

Gen
11 kuud tagasi

Suur tänu tegijatele,kes raske raha ehituse alla panid. Koht on hea ja tulemus väga ilus- kindlasti saab kunagi koroonast jagu ja hotell teenib end kuhjaga tasa ! Ehk lühidalt- Haapsalus on hea,mida näitavad ka tõusvad kinnisvara hinnad. Olen siin sündinud ja 64 aastat elanud ning kindlasti kolivad mu lapsed Tallinnast kunagi siia tagasi.

Tanel
11 kuud tagasi

See on äge, et inimesed teevad kandilisest peldikust sellise pärli. Kuid kummaline, et paljud ei oska eeskuju ilusatelt projektidelt võtta ja ehitavad mingeid alajaamu meenutavaid peldikuid. Üks on Tallinna mnt ääres. Vanalinnast õnneks kaugel kuid üks koledamaid kärakaid kerkib parasjagu Rüütli tänavale ja aru ma ei saa kuidas see võimalik on. Ise küll sellisel objektil kaasa ei töötaks, isegi siis kui seekleid palju saaks. Loodan, et inimesed enne kui oma rahadega siin ehitama hakkavad leiavad paremaid eeskujusi kui peldikud ja alajaamad. Uusehitistest sobiks eeskujuks Veske, Taali või Engmani maja ja nüüd ka vana arvutusjaam.

Heh naljamees
11 kuud tagasi
Reply to  Tanel

Küll sa piisava arvu seeklite eest käega lööks oma praegustele lubadustele.

Tanel
11 kuud tagasi
Reply to  Heh naljamees

Su jutus on iva kuid mul on seekleid piisavalt. Jätkub omale ja veel mujalegi , seega oma sõnu ka antud juhul sööma ei pea. Kuid kui raha puudus pitsitab siis kellegile etteheidet teha on tõesti inetu seega võtan natuke teise hoiaku. Tänud tähelepanu eest!

Mees
11 kuud tagasi
Reply to  Tanel

Need Taneli poolt nimetatud majad on igavad, uniste, vanemate inimeste omad. Maja võiks olla lõbusama väljanägemisega. Kivist ja rohkem klaasi. Kuid sellesse piirkonda ilmselt ei ole lubatut midagi paremat, mis tõesti vaatamisel suu lahti võtaks. Viimati valminud majale annaks hinde hea, aga mitte väga hea.

Huvitav
11 kuud tagasi

Pildi pealt h.i paimjoš kus see asub. Mingi bussipeatus ka nagu, aadress hästi ei näe, aga mingi laulasmaa 41 vist, ei tea, aru ei saa.

kelle asi
11 kuud tagasi

kust ja kellelt saadi…. Tähtis on tahtmine ja tulemus. Hästi tehtud vajalik ja ilus maja.