27

Lääneranna koalitsioon mõtles viimasel hetkel ringi

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Osa Lääneranna valla koroonarahast läheb Lihula õigeusu kiriku varemete konserveerimiseks. Foto: Urmas Lauri

Osa Lääneranna valla koroonarahast läheb Lihula õigeusu kiriku varemete konserveerimiseks. Foto: Urmas Lauri

Lääneranna vald jagab koroonatoetuse Lihula õigeusu kiriku varemete konserveerimise ja Vatla mõisahoone sissepääsu restaureerimiseks, Metsküla algkooli uus tiib jääb ootama paremaid aegu.

Tänasel Lääneranna vallavolikogu selle koosseisu viimasel istungil otsustatakse COVID-19 eriolukorra investeeringutoetuse taotlemine. Otsustamisega on kiire, sest koroonaraha kasutamise objektid tuleb kinnitamiseks esitada hiljemalt 1. detsembriks. Läänerannale on eraldatud koroonatoetust kuni 152 000 eurot, mille vald soovis esimese hooga kasutada Vatla kergliikustee ehitamiseks, kuid esmaspäeval otsustas koalitsioon anda raha õigeusu kirikule ja Vatla mõisale.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jaan Kruus
Jaan Kruus

Usun jah seda konserveerimist.Hea lubadus jälle võtta.Olin Lihulas kinomehaanik kui toimusid praeguse ehituspoe saalis partei koosolekud ennem kinoseasnsi algust .Siis tuli ka proua Maie saalist välja ja ütles tead Jaan minul hakkas kohe kergem nüüd otsustasime lõpuks selle kiriku konserveerida.Seepeale vastasin, et seda ju pole tegudega tehtud vaid ainult mingi koosolek.Proua pahandas kui ütlesin ,et ei seda tule.Ei tulnudki.Siis tehti projekt kiriku hoonesse kino saal.Oi mis sinna kõik lubatud on.
Viibisin ka ise pidulikul torni mahatõmbamise üritusel.Selles saati kisub Lihulas vist kiiva.

Tolmurull ja Pudi-padi
Tolmurull ja Pudi-padi

Lääneranna postuumse aukodaniku lesk Maarja Pikkmets on öelnud: “Inimestele, kes nüüd tagaselja näpuga näitavad ja targutavad, tooksin võrdluse: kui te kunagi olete pidanud kodus suurpuhastust tegema, siis teate, et enne kui maja prillikivina läigib, valitseb tubades segadus, sest iga kapinurga tagant ja diivanipadja alt tuleb välja omajagu tolmurulle, mis tuleb minema pühkida. Igal pool vedeleb pudi-padi, millele kõigele oma koht on vaja leida.”

XXL
XXL

Kas kergliiklustee ei oleks olulisem kui mingi vene kiriku varemed või mõisahoone sissepääs??

Eedeni Aed...
Eedeni Aed...
volli
volli

Kui kirikul katus peal, tulen ma jumalateenistusele. Need on uskumatult ülendavad asjad.
Äitäh

Mina
Mina

Tulen ka. On jah ülendavad asjad. Aitäh minugi poolt.

Hellat
Hellat

Hakkab aga astuma

Ilo
Ilo
Kirikuhoone tulevik pole otsustatud. Kuidas või miks see hoone üldse vallale kuulub! Valla arengukava mina ei tea. Ainus valimislubadus “kiriku” kohta on T. L-lt, kes kirjutab – vene kirikusse tuleb galerii. Muidugi, üks ei välista teist. Kirikuhoonetele uue (algupärast erineva) otstarbe leidmine on maalilmas küllalt levinud praktika. Aga Lihulas vaataks seda hoonet veel pisut laiema pilguga, nimelt, kui tuleb balti-saksa muuseum, siis vene kirik mõjub seal veel rohkem võõrkehana. Lihula vajab eriti oma väiksuse ja Tallinna mnt. erilisuse tõttu ajalugu hindavat visiooni, mitte vigureid. Eks see kirik oli (ja on) ka üks vigur tsaariajast, ansablilisust ta ei moodusta. Moodsate vigurite… Loe rohkem »
Mina
Mina

Hea avaliku ruumi jutust võiks ka konservi teha : )

Uh-uu
Uh-uu

Hambutu, lõpuks on ikka suvitajad süüdi, et veerandsajandiga pole õitsengut saabunud. Miks ei saa üks, ei saa tähenda miks saab teine. Tõesti, nagu turismireisil kanadega krokodille söödaksid.

...või siis...
...või siis...
Häbi ja Au
Häbi ja Au

Tiina Lobja käib Lihulas jalutamas ja heast avalikust ruumist jutustamas ning paneb internetti hobusepilte.

Kas...
Kas...

…paljaste hobuste pilte?

Häbi ja Au
Häbi ja Au

Jah, täitsa paljaste hobuste pilte.

uskmatu Toomas
uskmatu Toomas

Laseme ehitise ära laguneda siis konserveerime ja ootame veel kuniks lammutamiseks küps.Samas seisus on ka Väike Lähtru kirik jne.
Kui aastaid pole leitud vajadust neid taastada siis tehke tulevastele põlvedele heategu st.lammutage !

Mõistuse Hääl
Mõistuse Hääl

Arno Peksar on lubanud, et mina võidan : )

Häbi ja Au
Häbi ja Au

Meie sellest istungist osa ei võta.

Artikli lõpp
Artikli lõpp

“Opositsiooniliidri Peksari sõnul on see omaette küsimus, millisele seisukohale peaks volikogu eelarvestrateegia suhtes jääma. Enne kui otsustada, milliseid objekte strateegiasse lisada, tuleks üle vaadata valla arengukava. “Eks me hakkame arutama, kas järgmiseks aastaks on mõistlik midagi sisse panna. Vastu tuleb ta mingil kujul siiski võtta,” ütles Peksar.”

Krista Kallavus
Krista Kallavus

Tegemist on eelkõige Metsküla raamatukogule uute ruumide saamisega. Kooli külge oli mõte teha, et lastel oleks lähem oma silmaringi, kirjanduse jm tunde teha, milleks praegugi raamatukogus käiakse ning et koos rahvamajaga kujuneks orgaaniline külakeskus. Praeguses tühjas kortermajas jäätub talvel vesi ja tualetiks on renditud plastkonteiner. Lugejaid on sadakond. Valik on kas kasu saab surnud kivi või elavad inimesed. Mõelge veidi enne otsustamist!

Kahjuks...
Kahjuks...

…pole Metsküla ainus koht kõnealuses maanurgas, kus pikisilmi ja pisut väsinult paremaid aegu oodatakse : (

Mati Põdra
Mati Põdra

Jah, loomulikult on samas seisus ka Varbla ja eriti Koonga kaugem ots. Aga üks teatud seltskond jätkab oma kangekaelset jura, et Lääneranna vald ongi sama mis Lihula.

Mati Põdra
Mati Põdra

Volikogu istung algab alles kell 14:00, ja otsus on langetatud siis, kui volikogu liikmete enamus on selle poolt hääletanud. Kuidas saab panna tulevikus toimuvale sündmusele minevikus pealkirja?

Omavolikogu
Omavolikogu

Viimane koosviibimine on ära olnud : https://www.youtube.com/watch?v=6ZDYWMpFLx4

Janek jõõdrest
Janek jõõdrest

Ridala ootab ka kergliiklusteed.
Juba 30 aastat! Sama kaua kui suki suki pukis on olnud. Mõttekoht…..

rae
rae

Kas Ridala vald kaotati 30 aastat tagasi?

wpDiscuz