Paralepa rattamaratoni võitsid Josten Vaidem ja Maris Lillep

Lääne Elu

info@le.ee

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 8

Fotod: Kadi Saviir

Pisut tuuline, kuid parajalt soe sügisilm tervitas rattureid ja nende pöidlahoidjaid Marimetsa Kapi 2021 viimsel osavõistlusel Haapsalus, kus raudteejaama juurest anti start Paralepa IX rattamaratonile.

Põhisõitude starti, mille raames peeti ka Läänemaa meistrivõistlused, oli kogunenud tubli hulk rattasõpru: 38 km distantsile suundus 141 ratturit ning 20 km sõidu võttis ette 78 osalejat.

Põhisõidul suutis Viljandimaa mees Josten Vaidem (Fixus) nagu eelmisel etapil Karujärvelgi teistel varakult eest ära sõita ja finišeerida uhkes üksinduses ajaga 1:24:58. Teise koha saatus otsustati tihedas finišiheitluses, kus Kaspar Nemesto (Velohunt ProTeam) võttis napi võidu M50 vanuseklassis võistleva Meelis Rebase (AT Sport) ees, mõlemal aeg 01:27:37.

Naiste pikal distantsil oli võidukas Maris Lillep (RedBike), kes jõudis finišisse ajaga 1:40.48. Teisena lõpetas Merike Meriküla (Raplamaa rattaklubi KoMo) ajaga 1:46:46 ja kolmanda koha saavutas Leila Malva (CC Rota Mobilis) ajaga 1:50:10.

Lühikesel põhisõidul ületas esikolmik finišijoone üksteise kõrval ja uhkelt ühe ajaga 46:04. Poiste esikolmikus, Maarius Hirve (Nõmme rattaklubi) ja Herlen Kajoga (Kuusalu rattaklubi) rind rinnas lõpetanud ning ülinapi võidu teeninud Elar Smirnov (JK Paralepa) pidi kogu distantsi vältel kõvasti vaeva nägema. Lisaks etapivõidule ka M16 vanuseklassis Läänemaa meistriks tulnud noormehe sõnul käis kogu distantsi kõva „paugutamine”, kus esiotsa mehed üritasid igaüks minema sõita, kuid lõpuks tuli omavahel sotid selgeks teha ikkagi lõpujoonel. Smirnovi sõnul oli sõit raske, kuid ta nautis mõõduvõttu täiel rinnal. Raja iseloomustamisel tulid noormehel esimesena meelde künklikud singlid.

Samal võistlusmaal võidutses naiste arvestuses samuti noorrattur Zlata Bronishevskaja (KJK) ajaga 49.16. Temale järgnes N40 vanuseklassis sõitev Iren Irbe ajaga 50.51 ja kolmandana finišeeris Birgit Irbe (Nõmme rattaklubi) ajaga 51:48.

Lastesõitudes ei olnud vanemate poiste rattasõidul taas vastast Kevin Teeäärele (NRK), kes lõpetas sõidu ajaga 5:06. Poistest teisena ületas finišijoone Adrian Irbe (Nõmme rattaklubi) ja kolmanda koha võitis Kristjan Alliksoo (Bike Fanatics). Tüdrukutest oli võidukas üldarvestuses kolmandana finišeerinud Kertu Mitt (Pärnu Kalev), kes lõpetas sõidu ajaga 5:19. Tüdrukutest teisena finišeeris Melissa Kivi (Kuressaare Hawaii Express) ning kolmanda koha saavutas Arabella Raie.

Nooremate laste sõidul võidutses poiste konkurentsis teistel pikalt eest ära sõitnud Carl Christer Irbe (Nõmme rattaklubi) ajaga 2:48, talle järgnesid Taavi Targamaa ja Joosep Mitt (Pärnu Kalev). Tüdrukutest oli kiireim Anni Adele Ots (Tripassion), temale järgnesid Susanna Hinnov ja Emma Emilie Tammeleht.

Lastesõitudele pani punkti tillusõit, millel nautisid esimesi võistluselamusi pisikesed ratturid. Kõik olid võitjad ja auhinda väärt.

Naiskondade arvestuses võidutses Paralepas Redbike Naised. Parim võistkond oli jalgrattaklubi Paralepa I.

Paralepa IX rattamaraton oli ka sarja viimane, mistõttu hõigati autasustamisel välja ka sarja koondtulemused.

Pikal distantsil võttis meestest sarja esikoha Josten Vaidem (Fixus). Teine oli Karl-Arnold Vendelin (JK Paralepa) ning kolmas Mihkel Einblau (RedBike). M40 vanuseklassi võidu võttis Ahti Raasuke (Kuressaare Hawaii Express), M50 vanuseklassi parim oli Virgo Karu (Hawaii Express).

Naiste pika distantsi võitis Maris Lillep (RedBike), teine oli Merike Meriküla (Raplamaa rattaklubi KoMo) ning kolmas Kädi Raadla (JK Paralepa).

Parimate Läänemaa esindajate karikad põhidistantsil võitsid Kädi Raadla ja Kristo Hüdsi jalgrattaklubist Paralepa.

Parim naiskond oli hooaja arvestuses RedBike Naised. Meeste konkurentsis oli parim võistkond JK Paralepa I.

Põhisõitudel finišeerinud ratturitelt jagus ohtralt kiidusõnu rajameistrile – huvitav rada ning nauditav rattasõit. Samuti oli erakordne stardipaik – Haapsalu raudteejaam, vanad vedurid ja tsaariaegne hoone, kus jätkus uudistamist kõigile.