Kunstnikud kuubis taaskohtusid linnagaleriis

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kadri Jäätma keraamika on inspireeritud loodusest ja valminud puupõletusahjus: oravad rattas ja porgandid-juured. Foto: Andres Hion

Kadri Jäätma keraamika on inspireeritud loodusest ja valminud puupõletusahjus: oravad rattas ja porgandid-juured. Foto: Andres Hion

Haapsalu linnagalerii viimane suvenäitus lööb letti ilusad vead ja õrrel kõõluvad millimallikad ning metalli talumatu kerguse.

Kadri Jäätma, Kadi Pajupuu ja Heigo Jelle ühisnäitus Haapsalu linnagaleriis jätab kuidagi heleda ja õhulise mulje, vahest isegi plassi, kui esimene põgus pilk üle saali libiseb. Tegelikult on „Kuubis” sisu küll ja küll.

Heleduse ja õhu sees peidab end külm ja raske raud, robustne toim ja toekas keraamika. Üks mängib metalliga ja jutustab lugusid, teine koob vigast kangast, kolmas voolib ja põletab. Kolm kunstnikku, kolm materjali, mis oleks nagu kokku loodud. Ju ongi, sest koos on vaataja ette end seatud ka varem. 30 aastat tagasi augustis tegid nad oma esimese rühmanäituse. Toonasegi väljapaneku pealkiri „Kolmed asjad” rõhutab püha kolmainsust – kolme kokkukuuluvat isikut – ja resoneerub 2021. aasta omaga, seekord siis kuubis. „Kolmed asjad” sobiks ka tänavusele, sest kolmed asjad seal on, aga – kui kuubis siis kuubis.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Mida krdit!!!
2 aastat tagasi

Varjatud valimisreklaam ju!!! Miks sellist asja lubatakse? Mina ei hakka neid sellest reklaamist hoolimata valima.