Prokurör ja kannatanud tahavad Tarrastele eluaegset vangistust

BNS

Mikk Tarraste kohtus. Foto: Malle-Liisa Raigla
Pärnu maakohus mõistis 20. mail Mikk Tarraste 20 aastaks vangi. Foto: Malle-Liisa Raigla

Mullu juunis Lihulas inimesi tulistanud Mikk Tarraste ja tema kaitsja maakohtu otsust ringkonnakohtus ei vaidlustanud, kuid seda tegid prokurör ja kannatanud, kes tahavad Tarrastele eluaegset vangistust.

Lääne ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Gardi Anderson taotleb ringkonnakohtult Pärnu maakohtu 20. mai otsuse tühistamist karistuse osas ning uut otsust, millega Tarrastele mõistetakse eluaegne vangistus.

Ka kõik kannatanud ja ühe kannatanu esindaja vandeadvokaat Ants Nõmmik taotlevad apellatsioonkaebuses Tarraste karistuse karmistamist.

Ringknnakohus pole asja arutamise aega veel määranud.

Pärnu maakohus mõistis 20. mail 33-aastase Mikk Tarraste ränkades kuritegudes süüdi ning karistas teda 20-aastase vangistusega.

Kohtunik Rubo Kikerpill märkis, et mõrva puhul on tegemist alati äärmiselt jõhkra kuriteoga, kuid samas näeb mõrva paragrahv karistuse alammäärana ette kaheksa-aastase vangistuse ning ülemmäärana 20-aastase või eluaegse vangistuse.

Kikerpill tõi välja, et Tarraste on ühe kuriteo käigus surmanud kaks inimest, kuid varem raskete kuritegude eest karistust kandnud ei ole ning kehtivad karistused tal puuduvad.

„Karistuse mõistmisel pidas kohus oluliseks faktoriks kergendava asjaolu – puhtsüdamliku kahetsuse – esinemise, mida Mikk Tarraste on väljendanud meediale edastatud ja kaitsja poolt kohtutoimikussegi esitatud kirjas. Kohtus Mikk Tarraste vabandas kannatanute eest ja väljendas puhtsüdamlikult kahetsust toimepandu üle,” ütles kohtunik.

„Arvestades, et Mikk Tarraste varasemalt raskeid kuritegusid toime pannud ei ole ning kahetseb toimepandut, mõistis kohus talle maksimaalpikkusega tähtaegse ehk 20 aasta pikkuse vangistuse, millel lisandub 5 aasta pikkune lisakaristuse kohaldamine. 20 aastane vangistus on pikaajaline vabadusekaotuslik karistus, millega on kohtu hinnangul võimalik mõjutada süüdlast, kes varasemalt ei ole vanglakaristust kandnud, edaspidi hoiduma süütegude toimepanemisest,” selgitas Kikerpill.

Mikk Tarraste tappis mullu 6. juuni õhtul Lihulas kaks inimest ning tekitas vigastusi neljale inimesele.

5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Pamp
10 kuud tagasi

Kuidas ta eelnevalt karistatud pole, kui tulistas akendesse ja sai karistada. Kaitseliidustki on välja visatud. Karistama peab veel neid, kes hullule relvaload andsid. Kui ühel kodanikul on mitmeid erinevaid relvi hunniku laskemoonaga ja pole kellegi asi.

Para Grahv
10 kuud tagasi

Loomulikult peab kolme inimese mõrvamise eest eluaegse saama.Sest kui saab aastaid,jalutab sulle poole aja pealt vabaduses vastu…

jumal
10 kuud tagasi

Inimesed tahavad palju asju, aga ei saa kõike.

Ei tea
10 kuud tagasi

Aga miks prokurör nõuab? Mis tal sellega? Karjääri tahab teha vist

Arvos
10 kuud tagasi
Reply to  Ei tea

Sest õiglus tuleb jalule seada ning kohtualune on selle ära teeninud.