40

Suurüritustele pääseb vaid koroonatõendiga

9. augustist pääseb suurüritustele vaid koroonatõendiga. Foto: Arvo Tarmula

Peaminister Kaja Kallas ütles täna valitsuse pressikonverentsil, et 9. augustist vähenevad koosviibimistel olevate inimeste arvud märgatavalt.

9. augustist võib nakkusohtu kontrollimata sisetingimustes korraga koos viibida 50 inimest ja välitingimustes 100 inimest.

Kui osalejate arv on suurem, siis tuleb kontrollida vaktsineerimise tõendit või koroonatesti. Kallas täpsustas, et kontroll peab algama esimesest inimesest, mitte 50.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
...
...

vahendab CNN. Vaktsiinid kaitsevad endiselt väga hästi raske haigestumise eest. Delta tüve puhul võib aga ka vaktsineeritu sümptomiteta nakatudes viirust kergelt edasi anda.

Priske siga
Priske siga

Pool aastat juba see PortoRollo õnnetus Eesti inimesi ahistanud, kui kaua veel?

tõendiga
tõendiga

pean tõestama et see mul on või? köhin mõnele katsejänesele näkku väravas?

Lääne Elu
Lääne Elu

Üritustele ei ole kohustus minna, see on rangelt vabatahtlik.

Nojaa aga
Nojaa aga

Selle rumalavõitu väitega pole vaja igal pool keksida.

Tänased uusised
Tänased uusised

NBC-st: paistab, et vaktsineeritud levitavad delta-tüve paremini kui vaktsineerimata inimesed. S.t. vaktsineerimine hoogustab levikut. Selle peale aju plahvatab…

Tont
Tont

Õige algatus- tarkpead,kes valitsuse korraldust ei täida,peavadki teiste sama tarkadega lossimüüri taga kontserte kuulama. Ning kodus makarone sööma. Ning kui faksineerida ei taha,peaks sellised koroona ilmnemisel haigla ukse tagant kodusele iseravimisele saatma. 🙄

Eino K.
Eino K.

Kas teie olete rumal? Neljapäevasest terviseameti koroonastatistikast selgub, et ööpäevaga lisandunud 222 koroonapositiivsest on 40 inimest täielikult vaktsineeritud. Tänane postimees. Vaktsineerimine ei anna sulle ju krt võtaks immuunsust viirust mitte edasi anda. Sellest on nii palju räägitud, peaks nagu teadma juba kõik. Hari end noormees ennem kui siia irvitama tuled teiste üle!

pinn
pinn

Näh, teil ka närvid puha läbi!

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Jah, ei anna immuunsust viirust mitte edasi anda, kuid vähendab tõenäosust oluliselt.
Umbes pool täisealistest on täielikult vaktsineeritud. Maksimaalne immuunsus tekib 6 nädala möödudes ehk paljudel juhtudel ei ole selleni jõutud. Kui vaktsiin ei mõjuks, siis oleks meil vähemalt 222/2=111 uut vaktsineeritud positiivset, kuid on 40!

Tiiu
Tiiu

Aga praegune suurüritus Lossipargis, kas see ei too koroonat? Kontrollimatud ju. Ja kust seda koroonatõendit saab?

Ei tea
Ei tea

Ma ootan ka kui neid kuskil müüma hakatakse, peab ostma, mis teha. Rootsis oli 100 000 inimest, kelle teste ei kontrollitudki, anti tõend ja head teed. Lõpuks jäädi vahele, aga kes teab, kui palju pole vahele jäänud. Jälle tuleb sellest üks suur tsirkus, mille üle vaieldakse aastaid. Jääb tõepoolest mulje, et tahtlikult tekitatud see virr-varr

Ära sa märgi
Ära sa märgi

Kas koroonatõend välistab viiruse edasikandmist? Taara, avita!

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Ei välista, vähendab tõenäosust.

Misasja
Misasja

Mismoodi? Piisab ju ühest, et levik saaks alguse. Milline tõenäosus!? Jama jutt teil.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Tõenäosus, et see üks üritusele pääseb, on vaieldamatult väiksem. Kui pääsebki, siis on väiksem ka tõenäosus, et vaktsineeritud isikud viiruse edasi kannavad jne.

Misasja
Misasja

täielik jaburus. Selline arvutuskäik siia olukorda ei sobi mitte, lugege veel, piisab ühest inimesest kes edasi kannab. Ok seletan lahenduse ka ära, muidu jääteki oma lugu ketrama. Lahendus on lihtne, nii vaktsineeritutelt, kui ka mitte vaktsiini saanutelt tuleb väravas nõuda negatiivse testi tulemust. Kuigi ega seegi ei aita, sest turvamehed pole äraostmatud robotid, keegi saab ilma piletita alati sisse.

Uudiseid USA-st
Uudiseid USA-st

Mis tõenäoliselt on peagi ka meie reaalsus, kuna kõik tuleb jätkuvalt sealt:
1. USA-sse lennates nõutakse negatiivset testi kõigilt, nii vaktsineeritutelt kui vaktsineerimata inimestelt. Üks mu vaktsineeritud tuttav andis just positiivse testi ning ei saanud lennukile… Järgmisel päeval tegi uue testi ning sai negatiivse tulemuse ning lennukile.
2. Maskikandmist nõutakse nii vaktsineeritutelt kui vaktsineerimata inimestelt.
3. Hakkab paistma nii, et delta-tüve annavad kõige “paremini” edasi (s.t. nakatavad teisi inimesi enda ümber) justnimelt vaktsineeritud inimesed. S.t. vaktsineerimine soodustab viiruse levikut, mitte ei peata.
Seega küsimus: MIKS end vaktsineerida mingi eksperimentaalse solgiga, kui vahet ei ole?

Uudiseid USA-st
Uudiseid USA-st

Ah jaa, ka allikad enne kui keegi seda “pseudoks” nimetab: MSNBC, USA Today.

Statistikat USA-st
Statistikat USA-st

1. Vaid 40% arstidest on end vaktsineerinud
2. Vaid 40% meie mõttes tervishoiuministeeriumi (Dept of Health) töötajatest on end vaktsineerinud
3. Ülejäänud 60% ütleb, et ei kavatsegi end lasta selle eksperimentaalse jamaga torkida
4. 90% positiivsetest testitulemustest on “false positives” (valed positiivsed) ning testimine praegusel kujul lõpetatakse lähikuudel.

Statistika
Statistika

jäta omale teadmiseks, sest seda ei saa kunagi mõtlev inimene tõena võtta. Usun parimaid teadlasi maamuna peal, kes soovitavad vaktsiini. See on tõhus vahend aga selle vastased jooksevad peaga vastu seina juba õigepea.

Oehhh
Oehhh

No aga ei ole ju parim vahend veel, kui nakkust ikka edasi levitada saad. Üldse te ei taha aru saada mida öelda tahetakse! Negatiivset testi ja maski tuleb kõikidelt nõuda. Vaktsineeritu ei ole parem ega püham loom, sanasugune ainult, et ennast üritanud kaitsta raskema läbipõdemise eest.

Kirjutan
Kirjutan

Võibolla sellepärast, et vaktineeritud haigestuvad 4-5 korda vähem kui vaktsineerimata. Järelikult on neid ka. tunduvalt vähem kes teisi ohustavad.

Oehhh
Oehhh

…ja mida see teadmine siis annab? See et neid vähem on ei tähenda, et ma ühega neist kokku ei saa. Selline tark jutt et ma ei või.

Nii on
Nii on

et seda väidavad asjatundjad. St tõenäosus sinul temaga kokku puutuda on mitu korda väiksem, kuna vaktsi neeritute seas on nakatunuid tunduvalt vähem. 100% aga ei saa keegi kindel olla

Aadu
Aadu

Nagu eelnevalt mainitud: mRNA tehnoloogia looja ise leiab, et see ei ole veel valmis. Mis teadlastest veel rääkida? Usuhulludest?

Statistikat USA-st
Statistikat USA-st

Ah jaa, mRNA vaktsiinitehnoloogia leiutaja Dr. Robert Malone ei lase end ega oma lapsi vaktsineerida, kuna asi on toores.

Vahi nalja
Vahi nalja

Pseudoteadus ja inimlik lollus on väga halvad asjad, eriti koosmõjus. Viiruse levimisel ja levitamisel ei ole vahet, kas tegemist on vaktsineeritud või vaktsineerimata inimesega, protsess on samasugune. Viroloogia ja immunoloogia on eraldi teadusharud, aga mis seda ullikest ikka õpetada kui valgustatust ei toimu ka 10 korral:)

Kuule tarkpea,
Kuule tarkpea,

aitab sinu õpetustest! Mõni päev tagasi suri Californias 34-aastane mees, kes avalikkuses esines vaktsiinivastasena. Enne surma aga kahetses seda, ta lasi arstidel kõik teha, lõpuks ka kuntslikku koomasse viia. Siiski ei aidanud ka see. Vaktsineerinuna oleks elus. Sellega peab leppima, et praegusel ajal on vaktsineerimine ainus, mis inimesi päästab.Ka tugev tervis võib alt vedada.Aga libauudiseid vaktsiini kahjulikusest leidub kõikjal. Ka siin püütakse seda teha.

Oehhh
Oehhh

Ei ole ju libauudis. Kui postimees ka teiemeelest libauudiseid kirjutab no ma ei tea, mida siis veel uskuda. Ja kuidas te teate, et vaktsineeritult oleks see väidetav üks mees ellu jäänud?

Nii see on
Nii see on

et tänapäeval ei ole ühtegi väljaannet, mida täielikult uskuda. Kirjutatakse rutakalt, fakte kontrollimata . Aga see mees oleks suure tõenäosusega, 99%,ellu jäänud. Vaktsineerimine on päästnud ka vanu, põduraid inimesi. Nii väidavad oma ala spetsid

Oehhh
Oehhh

vot need sõnad oma ala spetsid ja tõenäosus ütleb selle teema kohta kõik, ehk siis mitte midagi kindlat pole ja pole vaja siin taevani kiita seda vaktsineerimist ja maskikandmist, kui ise selle eest raha ei saa juhuslikult.

Ivermektiin
Ivermektiin

E. ivermectin. Uuri selle kohta. Miks eksperimentaalne vaktsiin, kui lihtne ravim on olemas?

Kummaline maailm
Kummaline maailm

To Vahi nalja
Ehk alustaks sellest, et tõstaks väitlemise kultuuri? Oponendi suhtes ülbete solvangute kiribamise asemel võiks jääda teemasse ning eriarvamusi põhjendada faktidega.

No palun väga
No palun väga

näe sulle fakt : Neljapäevasest terviseameti koroonastatistikast selgub, et ööpäevaga lisandunud 222 koroonapositiivsest on 40 inimest täielikult vaktsineeritud.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

See on ju vaid 1/5, täielikult on vaktsineeritud 1/2.

Misasja
Misasja

ei saa aru ikka? Negatiivset testi tuleb kõigilt nõuda, et hoida ära see nn tõenäosus.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Kõik maksavad pileti hinnale lisaks veel testi eest 58 eurot? Nalja teed? Sellisel juhul jääks kõik üritused toimumata.

Misasja
Misasja

Kas keegi kuskil täpsustas, et inimene peab lisaks piletile 58€ maksma või??

Oehhh
Oehhh

Krdi põmmpea ei taha aru saada milles probleem seisneb?

wpDiscuz