5

Läänemaal on suur tuleoht

Tuleohukaart. Foto: riigi ilmateenistus

Kuivad ja palavad ilmad on tõstnud Läänemaal tuleohu indeksi üle 3400, mis tähendab, et Läänemaal on suur tuleoht.

Tuleoht on veel keskmine vaid Vormsi saarel ja veidi rannikualal.

Ilmateenistus lubab teisipäevani üksikuid sajuhooge, mis üldist tuleohtu ei vähenda, pigem jätkub tuleohu suurenemine.

Suure tuleohuga on lubatud metsa kasutamine puidu saamiseks, jahinduseks, teadus- ja õppetööks, inimesed võivad metsas viibida puhkamiseks, sportimiseks ja metsasaaduste varumiseks. Töötab metsatulekahjude süsteem ja päästeteenistusel on valmisolek metsatulekahjude kustutamiseks.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ive
Ive

Ega siis mõistusega olen ei lähe sellise kuivaga metsa lõket tegema või suitsu otsi maha loopima.
Milleks selline artikkel siin? Pigem oleks mõistlik manitseda inimesi väga kuival ajal ettevaatlikud olema kui kirjutada, et päästel on valmisolek?!?! Kentsakas, milleks üldse selline “nupuke”?

Marts
Marts

Manitse või ära manitse inimesi, ikka tehakse vahel valesti. Tuleb ikka tihedamini ohtudest rääkida, et kõigile ikka kohale jõuaks mis võib juhtuda. Nii et ei ole siin kentsakat midagi, kõik on õige.

Jaan
Jaan

Võimatu, riigi ilmateenistus näitab iga päev läänemaal vihma.

Hellat
Hellat

Jah, aga mitte kunagi ei saja

KodanikS
KodanikS

Haapsalu linnas pole juba mitu nädalat vihma tulnud. Ilmateada võib näidata mida tahab. Üks päev linnas müristas, aga vihma ei tulnud tilkagi.

wpDiscuz