0

Läänemaa õpilased tõid olümpiaadidelt ja õpilasvõistluselt vabariiklikul tasemel viis esikohta

Lääne Elu

info@le.ee

Läänemaa ühisgümnaasiumi abiturient Mattias Kerge saavutas mitu vabariikliku olümpiaadi võitu. Foto: Elen Freivald
Läänemaa ühisgümnaasiumi abiturient Mattias Kerge saavutas mitu vabariikliku olümpiaadi võitu. Foto: Elen Freivald

See kooliaasta on olnud keeruline ja täis ootamatuid olukordi, mis tihti nõudsid kiiret reageerimist ja ümber korraldamist, seda nii olümpiaadide puhul kui ka õppetöös tervikuna.

Nüüd tagasi vaadates võib öelda, et koroonaviiruse levik ei mõjutanud oluliselt olümpiaadide toimumist ja kõik, kes valmistusid oma teadmisi proovile panema, said seda teha ja tegid seda edukalt.

Läänemaa õpilased esinesid sel õppeaastal olümpiaadidel suurepäraselt, vabariiklikelt olümpiaadidelt ja õpilasvõistlustelt toodi kokku viis esimest kohta, lisaks üks teine ja kaks kolmandat kohta.

Erakordselt tublidust näitas üles Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilane Mattias Kerge, kelle tulemused vabariiklikel võistlustel on eriti silmapaistvad: I koht majandus-ja  emakeeleolümpiaadil ja III koht ühiskonnaolümpiaadil. Marja Järv saavutas Kullamaa keskkoolist ühiskonnaõpetuse olümpiaadil põhikooli vanuseastmes I koha.

Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilane Anni Roos paistis vabariiklikul vene keele olümpiaadil silma ja tõi maakonda III koha. Kunstiõpetuseolümpiaadil saavutas II koha Noarootsi tubli õppur Maibrit Kaur.

Haapsalu muusikakoolis oli samuti eriline aasta, kus tublid saavutused on ette näidata hoolimata koroona viirusest tingitud piirangutest.

SA Läänemaa tänab ja tunnustab maakonna parimaid õppureid tänukirja ja meenega, mis antakse sarnaselt eelmisele aastale üle koolide kaudu. Loodan siiralt, et järgmisel aastal ei ole me enam koroonaviiruse tõttu nii isoleeritud ja saame planeerida piduliku vastuvõtu.

Kaja Rüütel

 

Läänemaa tublimad õpilased

koht nimi kool
Geograafia 
7. Klass
I Ron Rääli Haapsalu põhikool
8. klass
I-II Anneli Proosväli Haapsalu põhikool
I-II Marjette Andrea Tederov Haapsalu põhikool
III Hendrik Rand Haapsalu põhikool
9. klass
I Hendrik Veltri Haapsalu põhikool
II Raian Kleemann Oru kool
III Margetta Pajuste Haapsalu põhikool
Gümnaasium
I Elisabeth Sild Läänemaa ühisgümnaasium
II Mattias Kerge Läänemaa ühisgümnaasium
III Kevin Grahv Läänemaa ühisgümnaasium
Vabariiklik I koht Mattias Kege gümnaasiumi vanuseastmes
Ühiskonnaõpetus
4.-6. klass
I Anete Pindmaa Uuemõisa algkool
II Kata Karlis Haapsalu põhikool
III Paula- Marie Ojaver Kullamaa Keskkool
7.-9. klass 
I Marja Järv Kullamaa keskkool
II Raul Reesar Kullamaa keskkool
III Robin Reesar Kullamaa keskkool
Gümnaasium
I Mattias Kerge Läänemaa ühisgümnaasium
II Kris Kaasen Läänemaa ühisgümnaasium
III Targo Kokvel Läänemaa ühisgümnaasium
Vabariiklik I koht  Marja Järv põhikooli vanuseaste
Vabariiklik III koht Mattias Kerge gümnaasiumi vanuseaste
Majandusolümpiaad 
I Mattias Kerge Läänemaa ühisgümnaasium
II Marko Suitsberg Läänemaa ühisgümnaasium
III Erko Puskar Läänemaa ühisgümnaasium
Vabariiklik I koht Mattias Kerge
Inglise keele olümpiaad
I Martin Purre Läänemaa ühisgümnaasium
II Kristjan Karison Läänemaa ühisgümnaasium
III Kaarel Metssalu Läänemaa ühisgümnaasium
Vene keel 
I Anni Roos Läänemaa ühisgümnaasium
I Lija Jegisman Läänemaa ühisgümnaasium
Vabariiklikul B1 tasemel vene keele oskusega õpilaste seas Anni Roos III koht
Bioloogia
6. klass
I Saskia Laanemaa, Haapsalu algkool
II Mari-Liis Järv Vormsi kool
III Kata Karlis Haapsalu põhikool
7. klass
I Laurits Piir Noarootsi kool
II Kaarel Tammann Haapsalu põhikool
III Robin Merisalu Noarootsi kool
8. klass
I Mia Aurelia Kokk, Haapsalu põhikool
II Rudolf Mei Haapsalu põhikool
III Angela Meeles Haapsalu põhikool
9. klass
I Margetta Pajuste Haapsalu põhikool
II Getrud Kõiveer Vormsi kool
III Marja Järv Kullamaa keskkool
Gümnaasium
I Ingely Soovik Noarootsi gümnaasium
II-III Karina Kaur Noarootsi gümnaasium
II-III Karolina Lillemets Läänemaa ühisgümnaasium
Emakeele olümpiaad
7. klass
I Kaidi Kleemann Oru kool
II Diana Vahtra, Haapsalu põhikool
III Robin Merisalu Noarootsi kool
8. klass
I Mia Aurelia Kokk Haapsalu põhikool
II Marie Linda Nerman Haapsalu põhikool
III Marlen Makarov Haapsalu põhikool
9. klass
I Marja Järv Kullamaa keskkool
II Hendrik Veltri Haapsalu põhikool
III Riin Tammet Ridala kool
10. klass 
I Elisabeth Sild Läänemaa ühisgümnaasium
II Elis Tamm, Läänemaa ühisgümnaasium
III Nora Urbas Noarootsi gümnaasium
11. klass 
I Marie Keldrima Läänemaa ühisgümnaasium
II Epp Emili Saue Läänemaa ühisgümnaasium
III Reimo Kariler, Noarootsi gümnaasium
12. klass
I Mattias Kerge, Läänemaa ühisgümnaasium
II Marlene Schwindt, Läänemaa ühisgümnaasium
III Ingely  Soovik Noarootsi gümnaasium
Vabariigi I koht gümnaasiumis Mattias Kerge
Loodusteadused 
I Arne Mark Dobreluts Oru kool
II Rami Sepp Taebla kool
III Oskar Looring Taebla kool
Keemia olümpiaad
8. klass 
I Hendrik Rand Haapsalu põhikool
II Anneli Proosväli Haapsalu põhikool
III Uku Toomas Rand Haapsalu põhikool
9. klass
I Hendrik Veltri Haapsalu põhikool
II Marja Järv Kullamaa keskkool
III Margetta Pajuste Haapsalu põhikool
Matemaatikaolümpiaad
4. klass
I Mia Raudsepp Haapsalu algkool
II Karl Kumel Haapsalu algkool
III Kristi Jäämees Haapsalu põhikool
5. klass
I Joonas Küünarpuu Haapsalu algkool
II Siie Grete Klemmer Uuemõisa algkool
III Anna-Britt Aser Uuemõisa algkool
6. klass
I Kata Karlis Haapsalu põhikool
II Rahe Uudam Ridala kool
III-IV Sefran Looveer Haapsalu põhikool
III-IV Anete Pindmaa Uuemõisa algkool
7. klass
I Kaspar Kallau Palivere kool
II Tõnu Robert Rand Haapsalu põhikool
III Laurits Piir Noarootsi kool
8. klass
I Uku Toomas Rand Haapsalu põhikool
II Ilja Romanov Haapsalu põhikool
III-IV Elis Laurits Haapsalu põhikool
III-IV Hendrik Rand Haapsalu põhikool
9. klass
I Margetta Pajuste Haapsalu põhikool
II Kristofer Andres Haapsalu põhikool
III Oliver Laasik Haapsalu põhikool
10. klass 
I Pärtel Ruut Läänemaa ühisgümnaasium
II Matteus Kalda Läänemaa ühisgümnaasium
III Loviise Lazarev Läänemaa ühisgümnaasium
12. klass
I Mattias Kerge Läänemaa ühisgümnaasium
II Karolina Lillemets Läänemaa ühisgümnaasium
III Marlene Schwindt Läänemaa ühisgümnaasium
Füüsika olümpiaad
I Pärtel Ruut Läänemaa ühisgümnaasium
II Aliis Vatku Läänemaa ühisgümnaasium
III Matteus Kalda Läänemaa ühisgümnaasium
Kirjanduslik olümpiaad
I Orm-Johannes Piir Noarootsi kool
Randar Paalvelt Noarootsi kool
Liisa Ainola. Noarootsi kool
II-III Moona Ojasoo Haapsalu algkool
Johanna Saarmets Haapsalu algkool
Joseph Johannes Black Haapsalu algkool
II-III Anette Tammus Uuemõisa algkool
Anna-Riin Laidre Uuemõisa algkool
Kaarel Ojassoo Uuemõisa algkool
Inimeseõpetuse olümpiaad
5. klass
I Rasmus Hõimra Ridala kool
II Sofia Lusmägi Oru kool
III-IV Grete Liik Oru kool
III-IV Joonas Küünarpuu Haapsalu algkool
6. klass
I Aileen Kuntsel Martna kool
II Mari-Liis Järv Vormsi kool
III Grettel Hermann Taebla kool
7. klass
I Roosmarii Roost Kullamaa keskkool
II Robin Targamaa Ridala kool
III Helin-Mari Maripuu Ridala kool
8. klass
I-II Kai Kurisman Ridala kool
I-II Carmen Eliise Gekk Haapsalu põhikool
III Carolina Treu Kullamaa keskkool
Kunstiõpetuse olümpiaad
8. klass
I Kai Kurisman Ridala kool
II Carolina Treu Kullamaa keskkool
III Erik Ulm Ridala kool
9. klass
I Maibrit Kaur Noarootsi kool
II Marja Järv Kullamaa keskkool
III Maarja-Luisa Adelman Haapsalu põhikool
Vabariiklik II koht Maibrit Kaur
Vabariiklik usundiõpetuse olümpiaad
IV Kendra Kurisman Läänemaa ühisgümnaasium
Ernst Enno omaloomingukonkursi 
1.-3. klass
I Jasper Niilo Ridala kool
proosa
I Marie  Pilvistu Ridala kool
4.-6. klass
I Sefran Looveer Haapsalu põhikool
proosa
I Eliandra Luiga Palivere kool
7.-9. klass
I Mariliis Tute Haapsalu põhikool
proosa
I Helen Carmel Boyers Palivere kool
Gümnaasium
I Marlen Ööpik Noarootsi gümnaasium
proosa
I Sander Rehepapp Haapsalu põhikool
Ernst Enno etluskonkurss „Piirangutest prii“   
1-3 . Klass
I Elo Lehtla Haapsalu põhikool
4.-6.klass
I Kata Karlis Haapsalu põhikool
7.- 9.klass
I Krisse-Liisa Mastakov Haapsalu põhikool
10.-12.klass
I Eliis-Maria Koit Läänemaa ühisgümnaasium
Konkurss Väike kunstnik
I Helmi Tulev Oru kool
II Mikk Marvin Mander Palivere kool
III Marili Liik Haapsalu põhikool
3. klasside olümpiaad
I Emili Nelke Haapsalu algkool
II Kärt Klooster Haapsalu algkool
III Andero Arro Haapsalu algkool
Kirjandusmängu Läänemaa eelvoor
I Lola Liivamägi Kullamaa keskkool
I  Rea Varik Kullamaa keskkool
I Brigita Rehe Kullamaa keskkool
Vabariigi Robotexi Roboliiga 
I Kaarel Kliss SA Innokas
2021. aasta  kekkonnaalaste uurimustööde konkursi parim
I Annett Arula Risti põhikool
Eesti Akordionitähed 2021:
I Robin Reimer Haapsalu muusikakool
II Rasmus Kuhi-Thalfeldt Haapsalu muusikakool
II+ eriauhind Laas-Joonas Saul Haapsalu muusikakool
Vabariiklik klaverikonkurss
I Ilja Romanov Haapsalu muusikakool
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz