13

Ministeerium keelas olümpiaadide tulemuste avaldamise

Läänemaa põhikoolide geograafiaolümpiaad Haapsalus. Malle-Liisa Raigla

Läänemaa põhikoolide geograa aolümpiaad Haapsalus. Malle-Liisa Raigla

Kuigi Läänemaa koolide õpilased on juba osalenud enam kui kümnel aineolümpiaadil, ei avalikusta sihtasutus Läänemaa olümpiaadide tulemusi, viidates andmekaitseseadusele.

Sihtasutus Läänemaa on maakonnavooru olümpiaadide koordinaator ja kõik olümpiaaditulemused saavad esmalt nemad, seejärel jagab sihtasutus tulemusi koolidega. Avalikkusega sihtasutus tulemusi jagada ei saa, viidates andmekaitsele. „Kuskil on riigiisad ja -emad, kes on otsustanud, et tuleb lapsevanemate nõusolekut küsida ja ma ei saa sellest lülist mööda astuda, kuigi väga tahan tulemusi avalikustada,” ütles sihtasutuse hariduse projektijuht Kaja Rüütel. „Eesti riik teeb elu keeruliseks,” lisas ta.

Rüütel ütles, et talle on öelnud nii üleriigiliselt olümpiaade koordineeriv Tartu ülikooli teaduskool kui ka haridus- ja teadusministeerium, et olümpiaaditulemuste avalikustamiseks tuleb küsida igalt lapsevanemalt luba. „Mina olen veendunud, et see on avalik üritus ja kui mu laps on sellel osalenud ja saanud hea koha, siis miks ei või ma seda avalikustada – see on ju ainult positiivne, aga seadus ei ole minu teha,” ütles Rüütel.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vahur Reede, saarlane
Vahur Reede, saarlane

Saaremaa vald salastas käesoleval aastal vallavanema ja volikogu esimehe vabariigi aastapäeva vastuvõtule kutsutute nimekirja.
Torgu osavallakogu tahtis teada Saaremaa valla Torgu osavalla territooriumil elavate vanurite arvu – Saaremaa vallavalitsus keeldus sellise info edastamisest, viidates andmekaitseseadusele.
Laste puhul on selline “kaitse” vähemalt kuidagigi argumenteeritav ( ei tähenda, et oleks põhjendatud) aga varsti saavad kõik ajalehtede kommentaariumis ennast välja elada kommentaari lahtrisse midaiganes kirjutades. Andmekaitse reeglitest lähtuvalt puudub lihtsalt nupp “Postita kommentaar”.

Lauri Vahtre
Lauri Vahtre

Ärge siis ise samasugust salatsemist harrastage ja nimetage konkreetselt nende inimeste nimed nii Tartu ülikoolist kui haridusministeeriumist, kes sellise vastuse andsid.

Lembitu Twerdjanski
Lembitu Twerdjanski

Kõige parem oleks hakata olümpiaade läbi viima salaja, samuti koolide spordivõistlusi. Keegi teada ei saaks, poleks ka mingeid probleeme.

kogu
kogu

see rahvas peab hakkama maske kanda, keegi ei tohiks kedagi ära tunda, liikuda võib ainult öösiti, rääkida ei tohi, ka köhida, ka peeretada

Maakas
Maakas

Huvitav, millal keelustatakse MM-i või OM võistluste tulemuste avalikustamine?
Kuhu edasi?
Mulle tõesti tundub, et meie toidus või keskkonnas on midagi, mis inimeste ajutegevust oluliselt pärsib. Sageli küll just ametnikel, aga no tavainimeste kohta ei oska ju öelda, sest nemad selliseid otsuseid teha ei saa.
Igal juhul on vaja meie inimeste vaimse tervise pärast muret tunda.

maestro
maestro

andmekaitse tuleb koondada
meie byrokraatia aina keelab
kaua võib

Soovoolavus
Soovoolavus

No kuulge! Te toote laste seksuaalõigused esile sellise negatiivse varjundiga! Kuidas te julgete laste õigusi kahtluse alla seada?
Mis järgmiseks? Lähete lastele soovahetusvõimaluste, eelduste ja tabletiravi vastu võitlema?
Ühiskond on ikka täielikult degenereerunud. Laste õigused peavad jääma tagatuks!

Lääne Elu
Lääne Elu

Jah aga sotsiaalmeedias võivad lumehelbekesed oma poolalasti pilte küll avalikult levitada, aga nime ei või ajalehes ära märkida.

Jabur
Jabur

Kuhu edasi?

minna on veel
minna on veel

Edasi tuleb keeld panna õpilased kehalise kasvatuse tunnis pikkuse järjekorda. Kuidas nii tohib, :::))), keegi peab kogu aeg olema viimane, ta tahaks ka eesotsas olla ju. Kõik näevad seda pealt. Absudini on maad ja võimalusi veel.

Jaan
Jaan

Aga see ongi juba reaalsus.

tohib veel
tohib veel

Päriselus ikka veel ei ole, naljahambad leiutasid.

misasja
misasja

Meie koolis on küll nii juba, et lühemad end pidevalt halvasti ei tunneks, siis on läbisegi rivi.

wpDiscuz