18

Kiirabi ja päästjad on hädas nummerdamata majade ja korteritega

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

Päästjad Andres Kaljura (vasakul) ja Andrus Eltmaa loevad korterinumbreid sageli fonolukkude kõrvalt. Foto: Andra Kirna

Päästjad Andres Kaljura (vasakul) ja Andrus Eltmaa loevad korterinumbreid sageli fonolukkude kõrvalt. Foto: Andra Kirna

Kuigi märtsist peab kortermajades olema teekond välisuksest korteriteni märgistatud, on paljud maja- ja korterinumbrid remontide käigus kaduma läinud.

Selle aasta märtsis hakkas kehtima nõue, et nii varem ehitatud kui ka uutes kortermajades peavad trepikoja välis- ja vaheuksed olema tähistatud numbrivahemikega ja korteriuksed numbriga. Kõrgemate kui kolmekorruseliste kortermajade puhul tuleb numbriga tähistada ka korrused. Tähistuse stiili ettekirjutatud ei ole, kuid numbrid peavad olema hõlpsalt nähtavad, leitavad ja selged.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
aga minul
aga minul

pole numbrit sest olen politseiga hädas

?????
?????

Paluks ka tänatele nii nimesildid panna, et ei peaks tervet kvartalit läbi kammima arusaamiseks mis tänaval asud!

Ei tea noh
Ei tea noh

Gmap aitab kaasajal väga edukalt, ei pea tervet kvartalit läbi kammima. Telefonid on nüüdsel ajal lausa kohustuslik ju kaasas kanda.

lolakas
lolakas

kui keegi suremas ja vaja kohale kihutada liikluseeskirju eirates arvad et juhil on aega mingit ekraani vahtida? äkki palkaks kaardilugejad autosse?

Psss
Psss

Arvate, et näpuga peab järge vedama kaardi peal või? Hääljuhendamine on ka olemas. Minuteada ei tohi operatiivsõiduk ka kiirust ületada, et ohtu seada teisi. Ei ole päris nii, et kolmekümne alas sõidab sajaga. Piirkiirused on siiski mõttega paigaldatud.

Kinopolka
Kinopolka

Aga kes kontrollib trepikodasid, et need ei oleks täis kuhjatud rattaid/kärusid nii, et võimatu on üldse siseneda trepikotta.

kes ikka
kes ikka

vargad kontrollivad
iga kord kui keegi kuskil grupis kurdab et trepikojast ratas varastatud on mu vastus paras. mine politseisse kui tahad, mina juba andsin vihje sisse et blokeerid päästeteenistuse ligipääsu

KoKodanikS
KoKodanikS

Päästeteenistuse inspektorid peaks. Meie majas pole vähemalt 15 aastat keegi kontrolli teostanud. Võibolla pole kunagi käidud.

Misasja
Misasja

Ühistus peab olema tegelane, kes selliste möödalaskmiste eest vastutab ja kontrolli teostab. Egas päästjad ei hakka igat salvo kelku sul mööda trepikodasid taga ajama. Mõelge ka natukene!

KodanikS
KodanikS

Jutt ei käi päästjatest ega salvokelkudest. Päästeametil on selleks puhuks olemas inspektorid, kes iga aasta käivad kortermajasid kontrollimas. Tundub et peab vist siia nad ise kutsuma.
Ukse taga seisab lapsevanker mis pole mitu aastat liikunud ning sinna külge on lukustatud jalgratas. On ikka mõnel mõistust.

Misasja
Misasja

Käivad iga aasta kontrollimas!?!? Tuleohutus on igapäevane teema. Iga päev peab olema trepikoda hõlpsasti läbitav ilma takistusteta! Mis aastad!

See ja too
See ja too

Täpselt. Aga kuluks ära küll. Haapsalu on nagu metsik lääs, igaüks teeb, mis tahab, mingid reeglid ei kehti. Kui inspektorid kontrollreide viitsiks teha ja ühistutele trahve kaela hakkaks väänama, kaoks koridorides jalus olevad rattad kähku ära.

Ohohh
Ohohh

Mitte metsik lääs,vaid natuke on veel vabadust säilinud, kõik ei ole reguleeritud krdi käskude ja keeldudega. Teine küsimus aga on jah see, et inimene ei oska oma vabadust õigesti kasutada.

Pealegi
Pealegi

Kaasaegne gps näitab maja numbri sentimeetrite täpsusega ära ja kui tulekahju on, küll sellest aru saab millises korteris see on

Arvos
Arvos

Kirjuta teinekord midagi arukat.

Pealegi
Pealegi

Ei kirjuta

113
113

Mis sellest seadusest kasu kui keegi ei kontrolli seda .Inimesed võiks ise aru saada et see on vajalik.

Kodanik
Kodanik

Inimesed ei suuda sellestki aru saada, et trepikojas korruste vahel ning ukse taga jalgratast ei hoita ning träni ei korjata. Noored ei viitsi keldrisse neid vedada.

wpDiscuz