7

Urmas Viilma: Eesti riik ja kirik peaks koos teenima eesti rahvast

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

EELK peapiiskop Urmas Viilma muretseb religioonihariduseta põlvkonna pärast. Foto: Andra Kirna

Hiljutise Lääne praostkonna sinodi ajal külastas Haapsalut Eesti luterliku kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Nimi (vabatahtlik)
Nimi (vabatahtlik)

Kristlik kirik on keskendunud Kristuse ristisurma kui lepitusaktile Jumala ja inimeste vahel. See viib fookuse kõrvale sellelt mida tegelikult Kristus öelda tahtis – elage ausalt ja armastage tõde enam kui rikkust. Võibolla kunagi kui inimesed olid seda usku, et Jumal ootab meilt ohvreid (mis oli ka paganlikes uskudes üks levinumaid motiive) oli tõik, et lepitus on nüüd tehtud asjakohane. Aga meie päevil? Kirik peaks ammu uued eesmärgid seadma ja otsima sõnumit mida oleks Kristusel öelda nüüd? Mis oleks aususes ja tões elamine meie päevil?

Tiiu
Tiiu

See veel puudus, ei ole rahvale mingit usuõpetust vaja! Tühi ja mõttetu lobi, ise teenivad õhu müügist.

Varoona
Varoona

Paljugi, mis peaks, aga tegelikult teenime meie nii riiki kui kirikut.

naeru koht
naeru koht

süütu lamba näoga poliitika kujundamine on kiriku eesmärk olud sajandeid. Kas viilmaa hakkab seda nüüd ümber kujundama, naeru koht

kirik
kirik

on äriühing ja teenib põhiliselt omakasu eesmärgil ja õhumüümise pealt, riigiasjadest tuleb ta raudselt eemal hoida

peapiiskopi
peapiiskopi

kallal pole küll põhjust ega vaja kobiseda. Üks väheseid arvamusliidreid ühiskonnas, kes ei tõmba pead ega saba jalge vahele, vaid ütleb välja nii kiriku, kui enda isikliku seisukoha ja tavaliselt on ta seda teinud väga asjalikult kõnetades nii ateiste, kui usklikke.

tema
tema

asi pole kobiseda, elagu jumala reeglite kohaselt, ära varasta, ära himusta ligimese vara jne, meie saame aga selle olematu jumala abita ka ise hakkama

wpDiscuz