17

Karilaid: Heremit tuleb hoiatada või ta ametist vabastada

Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula
Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula

Keskerakonna aseesimees ja Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid ütles ETV saates „Esimene stuudio”, et kaitseminister Kalle Laanet (RE) võiks teha kaitseväe juhatajale Martin Heremile hoiatuse selle eest, et Herem enne valitsusega kokkuleppimist kaitseväe kärpekohad avalikkuse ette tõi. Vajadusel tuleks kaaluda ka Heremi ametist vabastamist.

Karilaid rääkis, et Herem saatis ajakirjanikele välja teate oma plaanidega enne, kui ta oli seda arutanud poliitilise tasandiga. Herem teatas pühapäeval pressiteate vahendusel, et kulude kokkuhoiu eesmärgil lõpetavad praegusel kujul oma tegevuse kaitseväe orkester ja kaplaniteenistus.

„See on hetk, kus kaitseminister Kalle Laanet peaks tegema talle vähemalt suulise hoiatuse ja kui ta sellest aru ei saa, siis vabariigi valitsus võiks tegelikult ta ametist vabastada. Sellisel viisil rahu ajal ühiskonda destabiliseerida ja anda sõnumid, mis on veel läbi rääkimata, tekitada selline segadus – ma arvan, et see on suur viga,” sõnas Karilaid.

“Neid kärpeid oli võimalik läbi vaielda ja tulla alles avalikkuse ette siis kui aeg on küps. Millegipärast otsustasid allasutused tegutseda kiiremini kui vaja,” lisas ta.

Karilaid märkis, et Keskerakonna soov on, et orkester ja kaplanaat saaksid siiski jätkata.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tom naabermajast.
Tom naabermajast.

Iidne tõstamaa vanasõna ütleb ikka,et kaks peed on parem kui üks.

Komm kustutati, mis valesti?
Komm kustutati, mis valesti?

PortoRollo koalitsioonis käärib, kas peab aasta vastu või ei?

jamps
jamps

isegi kui käärib ja isegi kui olematuses aetakse raha taga , aga täielise eesti vabariigi kindral ei tule läbi ajakirjanduse plõksima seda mida tema arvab. selles pole midagi vaielda. kui kulud – tulud siis see on teine teema. praegu on nagu lolliteater — igaüks mögab ja arvab, ometi see kamp ju lepib asju kokku aöates koalitsiooninõukogust. nüüd on nagu määgivad lambad.

Nimi
Nimi

Ise ka aru said Mr. Jamps, mida siia kirjutasid.

Agu
Agu

Jampsi kirjutas 😄

kodanik
kodanik

Korrumpeerunud PortoRollo koalitsioonis käärib tõsiselt. Kas venitavad aastakese ära?

Varoona
Varoona

Ma ei saa aru, kes meie riiki valitseb- kas rahvas või mõni Toompea muidusööja, kes salatseb kogu aeg. Arvate, et Venemaa või mõne teise riigi välisluurele on meie käigud teadmata. Nii naiivne ja loll annab päris olla. Miks peab rahva ees salatsema. Õige mees, et asja kella külge pani, siis väheneb oht, et tehakse rumalaid otsuseid.

Agu
Agu

Rahvaesindajad valitsevad. Rahvas on neid usaldanud valitsema. Väga kahju on ainult, et väiksel maal ei ole inimeste seas suuremat üksmeelt valimispäeval.

K.s
K.s

Et karilaid vs.Herem… Panustaks Heremile…Kuigi, Ühtse Venemaa toetajaile tundub ta vastumeelne olema…

viloloog
viloloog

Herem teadis väga hästi, kuidas rahvas reageerib, ega ta rumal pole!

Ei tea
Ei tea

Olete diagnoosiga päris kindel? Teod näitavad küll vastupidist ju!

Hmm
Hmm

Valitsuse otsusega anti kaitseväele korraldus kärpei teha enda äranägemise järgi. Karilaid ei teadnudki seda või? Kindlasti teadis, vaja pildile tulla vist.

2. kodanik
2. kodanik

Karilaid teab ainult seda, et sügisel on valimised. Kõik tema toimetamised ja väljaütlemised on sellest kantud.

kohtumõistja
kohtumõistja

kes 40-dal sõjaväele käsu andis relvad maha panna

kes
kes

oleks tänapäeva analoog

Eks
Eks

see pidi üks väga reeturlik ja pugeja inimtüüp olema. Väga halb eeskuju riigimeheks olemisest.

viloloog
viloloog

Kaja Kallas see kindlasti polnud!

wpDiscuz