Trahviraha läheb mittetulundusühingutele

Andra Kirna

andra@le.ee

Läänemaa vähiühing tahab osa nende arvele laekunud 1000 eurost kasutada liikmetele suviste ürituste korradamiseks. Foto: Läänemaa vähiühing

Läänemaa vähiühing tahab osa nende arvele laekunud 1000 eurost kasutada liikmetele suviste ürituste korradamiseks. Foto: Läänemaa vähiühing

Lääne ringkonnaprokuratuur pikendas mullu detsembris lõppema pidanud projekti, millega süüdlasel on võimalik oma tegu heastada sihtotstarbelise annetusega ühiskonna hüvanguks.

Läinud aastal katsetas Lääne ringkonnaprokuratuur esimesena Eestis võimalust, et oportuniteediga lõpetatud kriminaalasjade puhul ei maksnud süüdlane trahvi riigieelarvesse, vaid suunas selle hoopis mõnele mittetulundusühingule. Katseaeg osutus edukaks ja ringkonnaprokuratuur otsustas seda pikendada.

Kui detsembri alguses oli sel viisil tehtud MTÜdele ligi 80 makset, siis nüüd on Lääne ringkonna juhtivprokuröri Kristine Tamme andmetel kuues Lääne ringkonda kuuluvas maakonnas tehtud sihtotstarbelisi makseid 123 korral, Läänemaal kümmekond.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments