Perearsti saatekirjaga tehtud negatiivset testi ei tohi kasutada reisimiseks

Lääne Elu

info@le.ee

Puhkusereisijate arvu suurenemisega on sagenenud olukorrad, kus inimesed pöörduvad perearsti poole, et saada saatekiri koroonaviiruse testimiseks. Hiljem selgub, et negatiivset testitulemust kasutati turismisihtkohta reisimiseks, mis aga ei ole lubatud, teatas terviseamet.

Viimastel nädalatel on perearsti saatekirjaga tehtud testi alusel genereeritud sertifikaati kasutanud umbes 10 protsenti reisile minejatest. Ka lähikontaktseks registreerimist ja selle alusel tasuta testimisele pääsemist kasutatakse reisimise eesmärgil ära.

Perearsti saatekirjaga tehtud testi alusel genereeritud sertifikaadi reisimiseks kasutamine ei ole lubatud ning on karistatav väärteona (KarS § 218). Rikkujaid on võimalik karistada aresti või kuni kolmesaja trahviühikuga.

Piiril on võimalik kontrollida, kas reisile mineja on testi eest tasunud ise või kasutanud perearsti saatekirja. Reisimiseks vajalikule sertifikaadile kuvatakse automaatselt tellimuse tunnus.

Perearsti saatekirjaga testimine on suunatud vaid haigussümptomitega inimestele. See on vajalik haigete kiireks tuvastamiseks ja isolatsiooni suunamiseks, et piirata nakkuse edasikandumist. Sama kehtib ka lähikontaktsete testimise puhul – eesmärk on välja selgitada võimalik nakatumine, et tõkestada viiruse levikut Eestis. Perearsti ja lähikontaktse saatekirja alusel testi tegemine on inimese jaoks tasuta ja testi kulu katab riik.

Reisimiseks vajaliku tasulise testi saab teha endale sobiva teenuseosutaja juures. Täpsema info teenuseosutajate kohta on leitav siit.

Kui inimene on andnud proovi SYNLAB-i proovivõtupunktis või see on analüüsitud SYNLAB-i laboris, saab ta endale reisimiseks vajaliku sertifikaadi genereerida tasuta TESTI rakenduses (testi.me). Lisainfo.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Plood
Plood

On raha minna reisile,aga ei ole raha maksta vajalike dokumentide eest! Häbi ahnele.Tasuta test tunnustega õnnetule. Reisile minejad lähevad omal vastutusel ja haigestumisel maksku trahvi-miks läksid!!

Hmm
Hmm

aa milleks raha igale poole tuulde loopida. Ega see ei tähenda. et raha ei jätku. Tundub lihtsalt mõttetu kulutusena. Reisifirmad tüütavad iga jummala päev oma pakkumistega, milles siin reisile mineja ainult süüdi on, kui süsteem peale surub.

Vahi nalja
Vahi nalja

LE võiks nüüd tunnustatud vandeadvokaadilt või õpetatud õigusteadlaselt küsida, et kui rumal saab riigiametnik olla? Igapävane kommunikatsioon on Terviseametil, valitsusel jt alla igasugust arvestust. Politsei peadirektor räägib avalikkusele “pahadest inimestest”, keda tuleb kodus kontrollida jne jne. Inimlik lollus on hukutav ja lõpmatu siin Maarjamaal.

Autorollo
Autorollo

Kohe näha, et reformarid on võimu juurde saanud. Rahvale kohe kõik kraanid kinni ning toiduahelale valla!

Harald
Harald

Mina olen eesliini töötajana vaktsineeritud ilma kaebusteta
Saba ja sarvi pole isegi mitte kasvanud

Vahur Reed, saarlane
Vahur Reed, saarlane

Harald, selles ju kogu küsimus ongi. Sina oled vaktsineeritud eesliinitöötajana, kui tahad nüüd reisile minna, kas eesliinitöötajana vaktsineerimine läheb vaktsineerimisena kirja või pead reisile minekuks (isegi mitte puhkusele, töö asjus lähetusse) laskma ennast oma raha eest veel korra vaktsineerida?
Testiga on ju see olukord, et test “ei kehti”, kui sa selle eest raha maksnud ei ole.

Plood
Plood

Ära karda-varsti kasvavad ja veri tardub soontes.

Nojaa
Nojaa

äkki jääd viljatuks varsti? See on muidugi maailmale üldiselt positiivne, aga sinule vist mitte. Ikkagi mehe au on olla viljakas. Mitte, et peaks paljunema, aga see teadmine, et oled siiski suuteline…

Kodanik
Kodanik

Ta juba ongi. Naine ka enam ei taha võtta …. .

Harald
Harald

Nojaa..
Olen paljunenud ja palju kordi

Agu
Agu

valetaja, sul pole mitte kedagi!

Larry
Larry

Seda on kurb kuulda.

?????
?????

Kumb on nüüd siis tähtsam, kas see, et inimene peab tõestama oma terve olemist või on igal viisil vajadus mõnel firmal riigi toel äri teha. Olgem ausad, see test on ju müügis kordades kallimalt omahinnast!
Terevosioonis ütles valmistaja hinnaks ca 5 euri, aga apteek küsib üle 25?!!

Plood
Plood

Maksa aga apteegi kulud ka-kui käid seal ostmas ja öhku rikkumas.Test annab vaid selle hetke näidu-aga hetk hiljem vöid olla juba ohtlik levitaja.Maksa kasutust asjast- just öige!!!

Kodanik
Kodanik

Kõige tähtsam on ikka see, et iga hinna eest vaja palmide alla saada, muidu surevad ära.

nojah, aga
nojah, aga

Samas, kui proovida nendest palmireisijatest aru saada, siis võibolla isegi on mõistetav, et elavad elu edasi. Kui kaua sa ikka vahid. Surm siin või Siberis öeldakse nii

Plood
Plood

Jäägu siis sinna palmi alla = vabatahtlikult läksid! Siberisse viidi vägisi-kas oled unustanud tösiasja.

Hmm
Hmm

miks jäägu? Praegu on ju soodne reisida. Kodumaal lokkab see viirus, siis ongi ju mõistlikum võibolla niikauaks eemale minna, kuni maha rahuneb. President läks ka ju, miks lihtrahvas viletsam peab olema?

hmm
hmm

kõik on äri. keegi siin mõni artikkel tagasi ei uskunud, et kasumit võib teenida selle pandeemiaga, kuigi reaalsed numbrid räägivad teist keelt.

kummaline maailm
kummaline maailm

Muide, kiirteste müüakse väljaspool apteeke ka juba 8.50, vbla leiab veel odavamalt.

hmm
hmm

kanepit müüakse ka väljaspool apteeke, pidi päris heasti mõjuma.

?????
?????

Parandan, juttu oli kiirtesti hinnast tv!

t.k
t.k

huumor ,korralik huumor..

wpDiscuz