26

Riigikontrolli auditi järgi pole tasuta transport eesmärki täitnud

Haapsalu linnajuhid tasuta bussisõidule minemas 2018. aasta juulis. Foto: Arvo Tarmula

ERR kirjutab, et maakondliku ühistranspordi korraldus ja tasuta bussisõidu võimaldamine pole täitnud eesmärki suunata rohkem inimesi isikliku auto asemel ühissõidukeid kasutama ning paneb üha kasvava kulukuse tõttu küsima, kas riik jaksab sellist süsteemi üleval pidada, märgib riigikontroll värskes auditiaruandes.

Tasuta sõidu võimaldamise üks eesmärk maakondlikel bussiliinidel oli soov suurendada ühistranspordi kasutajate hulka. “Positiivse poole pealt võime välja tuua, et ühistranspordi kasutajate osakaalu vähenemine paariks aastaks peatus,” mainis riigikontrolör Janar Holm.

Paraku ei ole uusi kasutajaid suudetud olulisel määral ühistranspordiga sõitma meelitada, vaatamata sellele, et riik on suunanud viimastel aastatel maakondliku bussitranspordi kulude katteks üha rohkem raha ning võimaldanud enamikus maakondades elanikel bussiga tasuta sõita.“

Eesmärk oli viia ühissõidukite kasutajate hulk veerandini töölkäijatest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
robile
robile

kui mina ja mu pere ei pea iga kuu kuupileteid ostma,siis on see minule ikkagi tasuta.Vastasel juhul küsiks,milleks on teil vormistatud haigekassa kindlustus.? ilmselt selleks,et tasuta arstiabi saada….või maksate ehk ise,sest tasuta asju pole teie arvates olemas ?

robi
robi

kus kohapealt need bussid sul tasuta on, mina pole veel tasuta bussiga sõita saanud.

nojah, aga
nojah, aga

mismoodi? Kui pileti ostad, siis ei saagi ju tasuta! Ilma piletita tuleb sõita, siis on tasuta.

Vahi nalja
Vahi nalja

Probleem ei seisne tasuta ühistranspordis vaid vales liinistruktuuris ja kellaaegades. Meil puudub Eestis lihtsalt vajaduspõhine ühistranspordi skeem. Utreeritult, kui saaks rongiga Haapsalust Tallinna 30-40 minutiga ja oleks välja ehitatud korralikud transpordisõlmed edasi reisimiseks siis Haapsalu elanike arv kasvaks ja samuti tekiks kohaliku heaolu kasv rahaliste vahendite suurenemisel. Aegruum mõiste on aga paljudele arusaamatu. Ja üheski EL riigis ei ole inimeste transport kasumlik, makstakse peale suurlinnastumise peatamiseks ehk regionaalpoliitiline meede. Kokkuvõtlikult ei pea utreeritult riik maksma peale ääremaal elamisele ning tegemist on 0 mängu või plussis olemisega.

hmm
hmm

30 minutiga Tallinna? Eriti sellesse ei usu. Kindlasti on ennem balti jaama pea kümme peatust. Igas peatuses läheb aega 5 minutit, pluss kiirendus ja pidurdamisele kulunud aeg, mis ei ole pidev täispööretel sõit õhest otsast teise. Üks tund ja kolmkümmend minutit oleks natukene reaalsem aeg.

Miralda
Miralda

Inimene, loe komm mõttega läbi, selgelt ju kirjas “Utreeritult, kui saaks rongiga Haapsalust Tallinna 30-40 minutiga …”

hmm
hmm

jah, aga see selge liialdus ju, inimene! Milleks selline jama, mis mitte ei saa olema?

Miralda
Miralda

Utreeritult tähendabki ju liialdatud! Mine magama, enne kui midagi hullu korda saadad!

hmm
hmm

mine ise magama, kui lugeda ei oska. Tean ju et tähendab, seda kirjutasingi, et liialdatud on ülearu.

Kehva valitsuse ohver
Kehva valitsuse ohver

Ega linnatranspordi olematu graafikuga eriti ei sõida, vaja on liikuda ka nädalavahetustel kui transport seisab 🙁
Ja kui meie maakonna bussid on tasuta, aga kui kõik naabrid hoiavad tasulist, siis on transport ikkagi tasuline!
Mõttetu üritus!!

kummaline maailm
kummaline maailm

Reformierakonna käekiri – seista rikaste huvide eest, vaeste käekäigust ükskõik. Järgmistel valimistel ju hea tugineda “uuringule” ja bussisõit tasuliseks muuta.

Tasuta bussid tulid, et jääda
Tasuta bussid tulid, et jääda

Kui korra lubatud, siis tagasi võtta enam ei saa. Poliitikutele tähendaks see osa valijate häältest ilma jäämist. Valimised tulevad, iga hääl loeb! Vahet pole, kas bussid sõidavad (pool)tühjalt ja kas liinigraafika üldse reisijatele sobib. Sõltumata sellest, kes võimul, see 60 milli, mis nn “täiesti tasuta” bussidele aastas kulub.

Agu
Agu

küll saavad, panevad selle simsoni jälle tanki, nuh ta oligi vist ja läheb jälle kenasti edasi. Arvesta, et need inimesed, kes mõtlevad, kuidas hääli püüda, istuvad päev läbi ja mõtlevad selle skeemi peale, aga sina , kui käid kuskil tööl, ma ei tea, ehitusel või poemüüjana, siis pole sul aega nende asjade peale mõelda niipalju. Sa võid ainult oletada, aga nad on ikkagi sinust ees sammukese ja sul jääb valimistulemute järel ainult kurvalt imestada, kui palju ullikesi sinu kaasmaalate seas ikke om.

Maali
Maali

Eriti kuldajud koroona ajal mingeid järeldusi siin tegema.

loomulikult
loomulikult

ei sõida reformierakondlane bussiga. Ja maainimesest sügavalt ükskõik.

Tegelikult
Tegelikult

Ikka sõidan! Erakonnast sõltumata, kellele ei meeldi tasuta asjad! Kui maakoju nädalavahetusel, siis alati! See on superlux- sõidad ja terve buss sinu päralt! Mugavam kui taksoga ja maksma ei pea midagi!

Covid
Covid

Tundub ,et Keskerakond kaotab ka selle. Kas järgmiseks kaotatakse raudtee? Keskil on ikka väga raske nendel valimistel võita,sest ref nullib vaikselt kõik.

Ahsoo
Ahsoo

Aga miks te konservatiive ei vali? Ref ja Kesk, ref ja kesk..neist kahest ei tohiks kumbagi valida.

Miralda
Miralda

Pole ju konservatiive! Mingi pereüritus on!

Ahsoo
Ahsoo

ahh, ärge loopige paska. Me eestlased peaksime kokku hoidma rohkem. Missiis, et ühe perekonnanimega said kolmekesi valitud, see ju meie endi inimeste valik! Kahtlustate valimispettust? Kui te ise astuksite EKREsse võibolla aitaksite siis niiöelda selle pereürituse teiseks teha? Pole mõelnud?

Miralda
Miralda

Nõus, et peaksime kokku hoidma, aga EKRE poliitika on ju lõhestav! Ja see on kasulik teadagi kellele!

Ahsoo
Ahsoo

Kas praegune valitsuskoosseis on teiemeelest siis liitev või? Tulge maa peale inimene ükskord!

Agu
Agu

kallased või, perekond kallased? Nad ei ole ju konservatiivid, kuigi vanem härra võibolla isegi juba tahaks olla, aga elu ei luba.

Jüri
Jüri

No kuulge,aasta otsa on olnud ühistranspordi kasutamine mittesoovitatav!!!

jamps
jamps

ise tellin, ise maksan ja ise kirjutan —see on reformierakond. no peab ju leidma põhjuse kuidas oleks vähem riiki

wpDiscuz