7

Ametiühingud: vaktsineerimisele järgnev päev võiks olla tööst vaba

Avatar

BNS

Vaktsineerimine. Foto: Malle-Liisa Raigla
Ametiühingute meelest võiks olla vaktsineerimisele järgnev tööpäev vaba. Foto: Malle-Liisa Raigla

Ametiühingute keskliit saatis teisipäeval Eesti tööandjate keskliidule pöördumise, milles teeb tööandjatele, kes seda lubada saavad, ettepaneku anda oma töötajatele vaktsineerimisele järgnev päev vabaks, säilitades nende töötasu.

Pöördumises märgitakse, et kõigile kontoritöötajatele tuleb saata selge signaal, et nüüd on tõesti aeg jätkata tööd kodukontoritest.

Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on koroonakriisist üle saamiseks vajalik võimalikult paljude inimeste vaktsineerimine, mis omakorda tähendab, et suurenema peab vaktsineerimisega nõustuvate inimeste hulk.

„Igal vaktsiinil võivad olla kõrvalnähud ja inimestel avalduvad need erinevalt,“ sõnas Peterson. Ta lisas, et praeguste vaktsiinide saajad on kehva enesetunnet sagedamini kurtnud just vaktsineerimisele järgneval päeval ning paljud töötajad kaotaksid vaktsineerimishirmu ja läheksid end vaktsineerima, kui vaktsineerimisele järgnev tööpäev oleks vaba päev.

„Seetõttu kutsume üles tööandjaid, kellel on vähegi võimalik, andma töötajatele vaktsineerimise järgne tööpäev tasustatud vaba päevana. See tõstaks töötajate motivatsiooni lasta end vaktsineerida ja ühtlasi vähendaks lühiajaliste töövõimetuslehtede avamist võimalike vaktsineerimisega kaasnevate kõrvalmõjude tõttu,“ seisis pöördumises, mis tuleb arutamisele ka kolmepoolsel kohtumisel peaministriga 17. märtsil.

Lisaks peavad ametiühingud oluliseks töökohal valitsevate viirusest tulenevate riskide maandamisel oluliseks määrata töökohtadel kontaktisikutena esindajad, näiteks usaldusisikud, et koostöö ja kommunikatsioon töötajate ja tööandja vahel oleks võimalikult selge ja tõhus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Hea Okkupant
Hea Okkupant

Selline mulje nagu karja lambad valib nuga, millega need hakkavad lõigama. Peaasi, et nimi on ilus – koronavirus, AstraZenecaga, Per aspera ad astra, krt.
Tootjad maskide ja vaktsiinide oma raha saavad platseebo eest, aga teie 3-4 aasta parast surete ara. Ei usu? Ei taha? – panevad jõuliselt. Ei saa aru mis toimub??

Meerike
Meerike

Halb enesetunne avaldub tõsisemalt alles (mul ja mõnel tuttaval sealhulgas) 24 tundi pärast vaktsineerimist. Seega, kui töötaja saab süsti õhtul, siis võib ta vajada vaba päeva mitte järgmisel päeval pärast vaktsineerimist, vaid ülejärgmisel päeval (nagu mul juhtuski).

Miralda
Miralda

Olen vaktsineeritud ja nimelt az- ga, siiani elus!

hääletoru
hääletoru

Sa oled vapper eesti naine. Aga võibolla on see õnnestumine tingitud astroloogilisest tähemärgist, kes teab. Näiteks maoaastal sündinud skorpion on ikka midagi muud kui jäneseaastal sündinud lammas. Aga ole terve!

Jenkem
Jenkem

Vaktsineerimist ei saa muuta kohustuslikuks!!! Ja sulle äkre, kui ei tea siis pole vaja rääkida siin asjadest mida sa tegelikult ei hooma mine ja vaktsineeri ning ela teadmisega et oled üks katsejänes.

Äkre
Äkre

Miks aidatakse süvendada arvamust, nagu vaktsineerimine oleks ohtlik või omaks mingeid ohtlikke kõrvalmõjusi mille tõttu inimene võiks koju jääda. Ei ole vaja mingit vaba päeva. Vaktsineerimine on ohutu. Need kes surid, neil olid kindlasti teised terviseprobleemid mille tõttu nad peale vaktsineerimist surid. See oleks juhtunud nagunii, kuna iga päev sureb inimesi ja sellised olukorrad on lihtsalt kokkusattumus.

hääletoru
hääletoru

Sain aru, et kui on mingid terviseprobleemid, siis vaktsineerides võimendub terviseprobleem ja on minek. Ahah. Siis ma parem jätan vaktsineerimata.

wpDiscuz