Peaminister Jüri Ratase koroonatest haigust ei näidanud

BNS

Peaminister Jüri Ratas Foto: Stanislav Moshkov / Õhtuleht/ Scanpix
Jüri Ratas. Foto: Arvo Tarmula

Peaminister Jüri Ratase koroonatesti tulemus oli negatiivne ja ta jääb kaugtööle kuni järgmise laupäeva, 12. detsembrini, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

„Minu COVID-19 testi tulemus on negatiivne ja enesetunne on väga hea. Vastavalt terviseameti juhistele jään isolatsiooni, kuni järgmise testi tulemus on taas negatiivne. See selgub tuleval laupäeval. Vahepealsel ajal teen kaugtööd ja mõistagi järgin muid juhiseid, mida terviseamet on andnud COVID-19 haige lähikontaktsele,“ sõnas Ratas.

Peaminister jätkab ametiülesannete täitmist kaugtöölt digilahendusi kasutades. Valitsuse kehtestatud karantiininõuete järgi peavad koroonaviirusesse haigestunud isikuga lähikontaktis olnud inimesed jääma koju.

Kui lähikontaktsel ei esine haigussümptomeid ja ta võtab kasutusele kõik meetmed haiguse leviku tõkestamiseks, võib ta kodu lähedalt endale igapäevaseks toimetulekuks hädavajalikku hankida, kui see muul viisil võimalik pole. Ka võib lähikontaktne, kui tal ei esine haigussümptomeid ja ta täielikult väldib teiste isikutega kontakti, viibida õues.

Täiendava erandina võib haigussümptomiteta lähikontaktne oma elu- või viibimiskohast lahkuda, kui ta on tervishoiutöötaja või avalikku ülesannet täitev inimene, kes täidab tööandja otsusel edasilükkamatuid tööülesandeid. Elukohast võib lahkuda ka elu ja tervist ohustava hädajuhtumi korral või politseiametniku ja tervishoiutöötaja korraldusel.

Terviseamet soovitab lähikontaktsetel pesta regulaarselt käsi, vältida kätega näo, silmade, suu ja nina puudutamist ning tuulutada ruume.

Koroonaviirusega nakatunu lähikontaktne saab 14 päeva pikkust karantiini lühendada, kui ta teeb mitte varem kui kümnendal päeval koroonatesti ja selle tulemus on negatiivne või kui arst on tunnistanud ta nakkusohutuks. Kümme päeva algab viimasest lähikontaktist, mille teeb kindlaks terviseamet.

Kui lähikontaktsel tekivad haigussümptomid, siis tuleb helistada esimesel võimalusel perearstile või perearsti infotelefonile 1220.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments