30

Haapsalu peatänav järgib linna ajaloolist identiteeti

Maastikuarhitekt Kersti Lootus vaatas eile Haapsalu peatänava oma silmaga üle. Urmas Lauri

Maastikuarhitekt Kersti Lootus tegi Haapsalule peatänava eskiisi. Urmas Lauri

Haapsalu Posti tänava eskiis on valmis ning selle koostanud maastikuarhitekt, omanimelise büroo juht Kersti Lootus esitleb kava reedel volikogus.

Lootuse sõnul ei ole tegemist ainult tänaval sillutise vahetamisega, vaid projektiga tõstetakse esile 800 aastaga kujunenud Haapsalu identiteet. Haapsalu iseloomu esile tõstmiseks uuris Lootus vanu linnakaarte. Ta rääkis eile Lääne Elule, et praegune peatänav oli esialgu postitee, mille äärde kerkisid hiljem majad. Oma hoovide tolmu eest kaitsmiseks kaevasid inimesed tee äärde kraave ja istutasid puid, viimased olid ühtlasi piksekaitseks.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Lõpuks ometi!
Lõpuks ometi!

Hea, et mõned puud vähemaks võetakse. Kes elavad Posti tänava äärsetes majades, siis varjavad tänavaäärsed puud päikest ja valgust.

Kohalik
Kohalik

Stalinist poseerib tugevate elujõuliste puude all, mille ta kohe laseb maha raiuda… ja seda kõike ‘ilusama’ ja ‘inimsõbralikuma’ keskkonna nimel!! Rõve!

Postimees
Postimees

Nii.
Enamus puid on maha saetud
Turuplatsil küttepuud juhil ootamas

Prilliraam
Prilliraam
Vaatasin istungi salvestust ja tekkis arusaam, et enne, kui Metsa ja Posti tänava liikluskorraldust ei vaadata ühtse tervikuna, siis pole mõtet teemaga edasi minna. Liiga palju lahtiseid otsi. See töö on tehtud “tellija materjalist”, aga tänud tegijale. Võtame mõne teise vaba mõtte kõrvale. Kaks jalgarattateed ei kusagilt ei kuhugi on palju; linnaelanike parkimine on lahendamata, kus tekib juurde parkimiskohti, mis Posti tänavalt kaovad; kas parkimine Posti tänaval on ajalise piiranguga või tasuline või …; “taskusse parkimine” on meie autojuhtide kõige nõrgem oskus; turismibusside liikluskorraldus jne. jne. Vanalinna elanikuna ma ei taha, et Posti tänavast saaks lihtsalt Tallinna maantee pikendus oma… Loe rohkem »
urmas
urmas

Väga õige märkus liikluskorralduse kohta. Vee tänava merepoolsele alale on vaja rajada suur parkla ja kõik turismibussid ja turistid juhtida mööda Metsa tänavat sinna. Parkla otse vanalinnas ja seda on võimalus seal lõpmatuseni laiendada. Aga Posti tänava lahendus mulle meeldib.

Lõpuks ometi!
Lõpuks ometi!

Hea, et rattatee ikka tuleb! Lõpuks ometi, olen seda 40 aastat oodanud.

Mnjah
Mnjah

Vahva, et maastikuarhitekt kasutab sajandivanuseid programme olematu graafikaga. Äkki alustaks kvaliteetse teenuse kasutamisest. Siim Susi 3B-st ehk linnavalitsus on protsessijuhtimises nagu hunnik …..

Eduard
Eduard

…”AJALOOLISEST INTENTEEDIST MUNAKIVI SILLUTUSEST…” jääb “Majaomaniktuleb” ilmselt ilma ja tal tuleb leppida munakivi sillutisega…
Seniks limpsigu õhtukooli taga JÄÄTUST…

Majaomaniktuleb
Majaomaniktuleb

Nõus.Kas ka ajaloolisest intenteedist munakivi sillutus tuleb?

Einoh
Einoh

Tahate, et hakatakse mitu korda ringi tegema? Las olla see asfalt, sellega saadakse võibolla esimese korraga hakkama.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Puid on ju metsades-parkides küll ja veel. Linnasüdames raiskavad nad väärtuslikku linnaruumi ja nõuavad hooldust (raha). Posti tn puude poolt hõivatud maad saaks palju otstarbekamalt kasutada.

jalutaja
jalutaja

Kas paned sinna ehk kartuleid maha ,igati otstarbekas ju. Puud on linna kopsud, ja metsa ega parki Haapsalu linnas ju pole. Las need puud olla ,pole ju haiged ega ohtlikud. Kummaline tõesti tappa täies elujõus kümneid aastaid kasvanud rohelus tänaval kus tihedalt poekeste ja söögikohtade külastajaid liigub

juss
juss

Vabandage, kas Teie olete ka rumal?

Agu
Agu

On ikka tobe arvamus.

näri muru
näri muru

Õige, muru võtab ka linnas palju ruumi, selle ala saaks kasutada autode parkimiseks, pealegi on linnast väljas rihtu küll ja veel!

Tiit
Tiit

Puud peavad alles jääma!!! Annavad silmailu ja suvel kaitset päikese vastu. Muru ja need puukäkatsid? Ainult koerte jalatõstmispaik.

Agu
Agu

eks lähedalseisvad valimised on otsustavad. Puude allesjätmine või maha raiumine näitab varsti, kes jääb, kes mitte selliste otsustajate ringi.

jalutaja
jalutaja

Puud lähevad, sest on tohutult kahjutunnet

Jüri Muster
Jüri Muster

oled Sa seal puude all kedagi päikesevarjus näinud

Malle
Malle

Kui käid seal puude all kõnniteel, siis nad varjavadki kuumal suvepäeval sind päikese eest. On ikka mõnel pikad juhtmed…

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Kuid jahedal ajal, mil sooviks rohkem päikest näha, puud hoopiski varjavad seda. Pealegi on meie kliimas pea aastaringselt “kehv suusailm”.

uskumatu
uskumatu

Mine lagedale väljakule politsei maja juures ja vaata päikest.Selleks ei pea küll kenasid elujõulisi puid tapma, et sina päikest näha tahad

juss
juss

Teie ikkagi olete rumal!

Kalle
Kalle

Ühinen hr. Jussi arvsmisega…

Enriko
Enriko

Jahedal ajal on puud ju raagus, valgust piisavalt.

Agu
Agu

aplaus! See oli küll loogiline vastus :D.

Kodanik
Kodanik

Koeral lubatakse isegi vastu maja seina pissida. Isegi selliseid tarkpäid meil leidub.

eem
eem

Päriselt vä?

wpDiscuz