Valitsus pikendas öise alkoholimüügi keeldu 26. jaanuarini

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Valitsus otsustas täna pikendada üleriigilise öise alkoholijookide müügi keeldu, 26. jaanuarini (kaasa arvatud) 2021.

Piirang tähendab, et südaööst kella 10ni on alkoholimüük keelatud kõigis kohtades, kus müüakse alkoholi kohapeal tarbimiseks, näiteks restoranides, baarides, ööklubides.

Alkoholimüügi piirang ei kehti rahvusvahelisel reisijateveol kasutatava õhusõiduki pardal, rahvusvahelise lennujaama julgestuspiirangu alal ja rahvusvahelise sadama reisiterminali ootealal pärast pardakontrolli väravaid asuvas müügikohas. Samuti ei kehti piirang majutusettevõtetes ööbivatele külastajatele majutusruumide minibaaride kasutamisel ja hommikusöögil.

Täiendavad piirangud on vajalikud, kuna koroonaviiruse levik Eestis on epideemilise iseloomuga ning nakkuse võib saada kõikjal. Terviseameti 17. novembri andmetel lisandus ööpäevaga 186 positiivset koroonaviiruse testi tulemust, viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on 218. Võrdluseks oli 14. oktoobril sama näitaja 43, 12. septembril 22,8 ja 1. augustil 4.

Valitsus tugineb üleriigilise alkoholimüügi piirangu kehtestamisel nii terviseameti kui ka valitsust nõustava teadusnõukoja toetavale seisukohale.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
eriline
3 aastat tagasi

hool joodikute eest, kuidas nad taluvad sellist ahistamist

Chr
3 aastat tagasi

Olgem ausad, kell 22.00, nagu poodideski , oleks mõistlik joon alla tõmmata. Kes tahab joob diivanil end härjaks, kes mõõdukalt tarbib, teda see ei sega.