28

Suklesel täitub linnapeana 20 aastat

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu linnapea Urmas Sukles. Foto: Lemmi Kann
Haapsalu linnapea Urmas Sukles. Foto: Lemmi Kann

Kolmapäeval täitub Haapsalu linnapeal Urmas Suklesel kahekümnes tööaasta linnapeana ja reedel teeb ta Haapsalu volikogu lõpus sel puhul väikese tagasivaate oma ametiajale. „Näitan humoorikaid pilte,” ütles Sukles.

Varem Läänemaa haigla peaarsti asetäitjana töötanud Suklesest sai linnapea 28. oktoobril 1993, kui ta Andres Ammase juhitud Isamaa nimekirja poolt üllatuskandidaadina linnapeaks valiti. „Ei suutnud ajupesule vastu panna,” ütles Sukles selle kohta, miks ta nõustus linnapeaks kandideerima.

Sukles tunnistas, et alguses mõtles ta küll, et on paraja portsu otsa sattunud. „Jalad põhjas tundsin end poole aasta pärast,” lisas ta.

Suklese 20aastane ametiaeg on jagunenud kahte ossa – esimese hooga oli ta linnapea üheksa aastat, 2002. aasta sügiseni. Uuesti sai Sukles linnapeaks 2009. aasta sügisel ja on nüüd seda ametit pidanud 11 aastat.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Arvamus
Arvamus

Ega see amet kerge ei ole , kes teisiti arvab proovigu ise.

Tont
Tont

Meil on asjalik linnapea-edu edaspidiseks ja tervist ! Valimised on tõe kriteerium ning need on hr.Sukles ikka suurelt võitnud.

loll jutt
loll jutt

No sellises süsteemis, kui meil ei saa valimised olla eos tõe griteerimiks. Sest rumalust on alati rohkem kui tarkust. Seega on valimistest kujunenud vahend kuidas rumalus saaks tõde valitseda. Veelparm kui saaks selle tõe müürida igavesse opositsiiooni nii et me seda mitte kunagi teada ka ei saaks. See ongi meie niinimetatud demokraatia olemus. See tõde ei huvita siin mitte kedagi isegmi teiie Urmas Suklest, Jaanus Karilaidu ega ka Määsalu Merkat. Sest iga ühe peas on oma tõde mida usuhullu kombel maailmale kuulutatakse

Misasja
Misasja

aa mis parem lahendus siis oleks oo suur tarkpea?

IRL
IRL

no artikkel ju kinnitab selgelt te tegemist on meditsiinilise probleemiga

kaste ja noortesõbralik linn
kaste ja noortesõbralik linn

20 aastaga oleme jõudnud nii kaugele et haapalu linna rahva arv on poole võõra kahanenud. Noored põgenevad siit nagu rotid uppuvalt laevalt. see kõik räägib ise anda eest…

Eem
Eem

noored on läbi aegade tahtnud ikka suurde päälinna minna ja seda mitte ainult Haapsalust, vaid üle kogu meite maa. Paljud tulevad ka tagasi lõpuks oma kodukohta, aga nooruse hing tahab seiklusi, uusi väljakutseid ja seda ei saa mitte linnapea süüks panna sina inime!

Just
Just

Just-just. Linnapea isegi lasi kunagi kohe siit jalga kui meeriametist vabaks sai. Järelikult polnud töökohti. Kas nüüd on? Mis selleks tehtud on, et oleks?

Misasja
Misasja

kas pole vägagi ettevõtlussöbralikuks tehtud see linnake? Ettevõtlus = töökohad.

liikumisis ei keelata
liikumisis ei keelata

…vaid üle kogu meite maa. Rohkem veel – igas riigis on see nii

jooma ajab
jooma ajab

ja mujal on ka nii ja siis peame meie ka nii tegema et noored siin minema lähevad ja sellega on Sukles suuurepäraselta hakkama saanud ja kõik see ongi paratamatus .

Misasja
Misasja

väikest küla ei saa võluvitsaga miljonilinnaks muuta, ka isegi 20 aastaga ei saa.

Majaomanik
Majaomanik

Haapsalul on linnapeaga vedanud.Jõudu ja edu edaspidiseks.

Agu
Agu

Just, pole Eestis palju neid linnasid, kus oleks tegus ja tark linnapea ametis. Eks virisejaid on alati, aga tegelikult on ta tubli olnud.

Kaugelt
Kaugelt

Sukule palju õnne ja tervist! Haapsalul on vedanud, et linnapea nähtav oskab ja tahab olla. Edu ja jaksu!

Krahvinna
Krahvinna

Palju õnne!

Tehke
Tehke

järgi, või makske kinni!

mart
mart

Eraklese vägitegu!

memm
memm

Ausalt, vägitegu tõesti.Palju õnne ja tugevat tervist

Valdo
Valdo

Õnne.

Kaja
Kaja

No siis on midagi mäda, sest see pole demokraatia vaid diktatuur.

Agu
Agu

kui on diktatuur, siis sellise diktatuuri all võiks elada küll ju või mis?

klapp
klapp

Nali küll. Mis viitab siin diktatuurile? Mõiste on ebaselge ja võiks tudeerida seda vähekenegi.
Linnapeale õnnitlused.

wpDiscuz