20

Jahimehed peavad plaani hundijahist loobuda

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kulno Rehkalt. Foto: Urmas Lauri

Jahimeeste hulgas levib üleskutse hundijahist täielikult loobumiseks, samas on hundid viimastel nädalatel üha enam koduloomi murdnud.

Poolteist nädalat tagasi lõpetasid hundid Piirsalus 15pealise lambakarja, eelmisel nädalavahetusel tapsid hundid seal kolm hoovikoera. Läinud teisipäeval rappisid hundid Oongas koguni 70pealist lambakarja.

„Vältimaks huntide rünnakuid loomadele, soovitame loomaomanikel korrastada kiskjatõrjeaiad,” ütles keskkonnaameti jahinduse peaspetsialist Margo Tannik. „Korralik kiskjatõrjeaed on 1,2 meetri kõrgune 5-liiniline elektrikarjus, mis on korralikult paigaldatud ja pingestatud ning mille madalam traat on maapinnast kuni 20 cm kõrgusel. Ööseks tasub loomad ajada lauta või väiksemasse suletud ööaedikusse hoonete vahetus läheduses.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
arvaja
arvaja

Kui mina veel noor olin siis laulsime- pioneer ei karda hunti-vilistab kui näeb ta tonti.

Heino
Heino

Paraku peame ju meie kõik selle huntide poolt tehtu kinni maksma. Lambakasvatajad saavad riigilt toetust hundikindla aia rajamiseks, mis ei toimi. Kunagi saavad nad ka huntide poolt murtud lammaste eest riigilt toetust. Kes on aga riik – need oleme ju meie kõik. Kõigi taskust natuke.

Agu
Agu

Kui palju te maksate?

Enriko
Enriko

Soovitav on enne kommenteerimist läbi lugeda LE täispikk artikkel. K. Rehkalt seletab seal hundijahist loobumise idee arusaadavalt lahti. Boikoti mõte on hundikultuse pendel sellisesse äärmusse lasta, et pimedatelgi silmad avaneks (tegelikult tuleks suuri hundisõpru sundida omakasvatatud koduloomade jäänuseid koristama. Väga kainestavalt mõjub ka hundikarjast teadvel olles Martna-Saanika 10 km kruusatee läbimine pimedal ajal üksi jalgrattal või jalgsi). PS! (mitte küll samas võtmes): kas metsalanetajaid ei saaks kuidagi lageraideid boikottima vihastada? Mõelda vaid, et harvesterid jäetakse nurka seisma vihjega: küll te varsti näete, mis juhtuma hakkab! 😛 Nojah, looda sa…

Tohoh
Tohoh

mis te maksate selle lehe lugemise eest raha või? Muud pole rahaga tõesti teha või olete pururikas?

Enriko
Enriko

Täpselt sõnastatud küsimus! ME maksame jah kamba peale paberlehe ostu kinni, sest kohalikke uudiseid loeti isegi eelmises ‘murdmatus liidus’. PS. Vaatan, et LE netiversioonis polegi täna mainitud LV plaani hävitada Posti t. ühe tänavapoole allee, et jalgrattarajale ruumi teha. Ses mõttes tõsi, et ega häid uudiseid siit leia jah. Olen küll rattasõber aga tundub, et otsustajad ise ei kulge Posti tänaval ei jala ega rattaga, et puud neile niiväga ette jäävad. Metsa elama kah ei saa minna. Sinna planeerib riik võsa, harvesteride songermaa ja hundid.

Tohoh
Tohoh

ära sa hunti karda, hunt tahab ka oma pere eest hoolt kanda. Väiksed kutsikad tahavad ka head elu.

Erwin
Erwin

Kui jahimehi ei oleks, siis oleks loodus ikka täiega tasakaalust väljas!!??

Suva
Suva

Kui inimesi ei oleks , siis oleks kõik tasakaalus !

juss
juss

Kui nn looduse kroon oma räpast kärssa loodusesse ei segaks!

jahimehed
jahimehed

kes otsustas kõikide jahimeeste eest?

!!!
!!!

Keegi pole kellegi eest midagi otsustanud! On tulnud lihtsalt ettepanek, lõpetada see näiline jaht, sest näiteks viimasteks kaheks aastaks jahimeestele ette antud max lubatud limiitide puhul pole enam tegu jahi, vaid “pakasuhhaga”, nagu jaht käiks! Isegi nuhtlusisendite laskmiseks ei anta enam lubasid!

hmm
hmm

väga õige! Ei pea pidevalt tapma ja hävitama loodust. Võtan koera, ei viitsi teda koolitada, panen parem ketti ja kui hunt ta maha murrab, siis tuleb terve mets maha võtta ja kõik loomad seal elavad maha lasta. Selline mõtteviis pole õige

ja jah
ja jah

Raha tuleb seina seest ja vorsti ostad poest, eks. Pole neid lambakasvatajaid sulle vaja, kas nii? 🙁

Impeerium
Impeerium

Elate maal? Peate loomi? Olete kirglik looduses kõndija? Palun selgitage oma kommentaari mõtet natukene rohkem lahti. Minu meelest käib jutt tasakaalust, mitte tapatalgutest. Ja inimesest kõige selle keskel.

hmm
hmm

Naljatilk! Inimene ei oska küll looduses tasakaalu luua ja see on fakt, mitmeid kordi tõestatud fakt! Täitsa arulage jutt minuarust, et “kõikvõimas” inimene teab täpselt, kuidas loodus toimib. Hävitada oskab, see on selge, aga kas see mingit tasakaalu loob, selles küll kahtlen

2. kodanik
2. kodanik

Inimene peab ennast kehtestama, aga mitte laskma huntidel ennast nahka panna. Kui meie esivanemad oleks samamoodi targutanud ja filosofeerinud, siis poleks meid siin kommenteerimas. Tasakaal tähendabki seda, et inimene elab oma elamises ja hunt metsas. Ja jutt ei käi huntidest ainult. Tahad Sa tõesti väita, et pole kordagi elus kärbsepiitsa ja hiirelõksu kasutanud? Ja kui juhtud kubemetäid saama, siis lased nendel rõõmsalt edasi pesitseda niikaua, kui neil soovi on?

juss
juss

Kui inimene hakkab looduse tasakaalu reguleerima on tulemuseks kaos!

Läänlane
Läänlane

Iga aasta uut telefoni pole ka õige osta

hmm
hmm

täpselt

wpDiscuz