Torm Aila peatas Väinamerel laevaliikluse

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Parvlaev Tiiu ootab Rohukülas, Leiger on aga tuulevarjus Heltermaa sadamas. Foto: Urmas Lauri

Torm nimega Aila häirib laevaliiklust Väinamerel. Laevaühenduseta on praegu nii Hiiumaa kui ka Vormsi, Kihnust ja Ruhnust rääkimata.

TS Laevade liinidest on parvlaevaliiklus on peatunud Heltermaa-Rohuküla liinil, Virtsu-Kuivastu liinil toimuvad praegu reisid tõrgeteta.

Tugeva tuule tõttu jäi ära kell 8.30 Heltermaalt väljuma pidanud reis ning ei toimu ka kell 10 Rohukülast väljuv reis. Lsev ei väljunud ka kell 11.30 Heltermaalt ja 13.00 Rohukülast.

Kella poole kahe paiku pärastlõunal teatas TS Laevad, et tuul on natuke vaibunud. Heltermaalt kell 14.30 reist siiski ei väljunud ning uut infot lubab laevafirma oma veebilehel anda kell 15.30.

Kihnu Veeteede parvlaevaliinidest on liiklus peatunud Sviby-Rohuküla, Sõru-Triigi liinil. Laev ei väljunud ka Kihnu ning Ruhnu.

Tormituul on voolu viinud ka tuhandetelt majapidamistelt. Elektrilevi katkestuse kaardi andmetel on enim kannatada saanud Saare maakond, kus pole voolu 3350 tarbijal. Hiiumaal on vooluta 560, Harjumaal 1400 ja Pärnumaal 230 majapidamist. 

Ilmateenistuse andmetel puhub neljapäeval tugev tuul kuni 32 meetrit sekundis. Õhtul peaks torm vaibuma. 

Reede öösel madalrõhkkond ühes sajupilvedega kaugeneb Venemaa poole, loode- ja põhjatuul on veel väga tugev, puhanguid 18, rannikul kuni 25 meetrit sekundis, pärast keskööd saartest alates nõrgeneb.

Fotod: Urmas Lauri

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments