Galerii: Indrek Tarand alustas Nõval kooliaastat

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Indrek Tarand. Foto: Urmas Lauri

Kooli alguse puhul astusid Nõva kooli aktusel üles ka õpetajad ja laulsid Friedrich Kuhlbarsi „Teele-teele, kurekesed”. Foto: Urmas Lauri

Läänemaa kõige väiksemas koolis – Nõval – plõksusid 1. septembri aktusel fotoaparaadid ja surises telekaamera, et jäädvustada endise eurosaadiku Indrek Tarandi esimest päeva kooliõpetajana.

Ülikonnas Tarand, mustad prillid pealael, pistis tulijaile fuajees käe pihku ja sõnas: „Tere tulemast meie väikesesse kooli!” Saanud aktusel pihku roosa gladiooliõie, laulis ta saali ees vapralt koos teiste Nõva kooli õpetajatega „Teele-teele, kureksesed” ja lubas pärast aktust, et hakkab tööplaane tegema – need on kavad, mille järgi õpetajad koolis terve aaasta lapsi õpetavad. Tunde Tarandil 1. septembril veel ei olnud, sest klassijuhataja ta pole. „Nii vastutusrikast ülesannet ei saa mulle veel usaldada,” ütles ta muigelsui.

Tarandist saab Nõva kõige suurema koormusega õpetaja – tal on nädalas kokku 15 ajaloo-, ühiskonnaõpetuse ja inglise keele tundi. End kindlamana ütles Tarand end tundvat ajaloos. „Seda olena ma õppinud, aga inglise keel – inglise filoloog ma ei ole,” tunnistas ta.

Tarand pole ainus uus õpetaja Nõva koolis – uusi on kuus, seniseid seitse.

Vaata ka galeriid.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Õpik
Õpik

Ma ei saa aru mida see prillide teema siin püsti on pandud! Kui inimesel on probleem silmadega, siis on . Siin targad ilkujad teate ju kus Nõva asub , teate kus koolimaja , tunnete nägupidi Indrekut- minge kohale ja küsige. Siin klahvide taga pole mõtet ilkuda teiste inimesete silmade , lonkamise või kokutamise üle. Kõigil teil võib terviseprobleeme ju olla ja veel tulla, kes peab mähkmeid kandma , kes kuuldeaparaati. Need prillid ei ole aksessuaar.

No ei või olla,
No ei või olla,

et Nõva saaga niimoodi lõppebki. Õpetajad leitud, kooli kinni ei pandagi, millega nüüd siis Nõva kandist pildil olemiseks heietama hakata?!

Tõnu
Tõnu

Lääne Elu võiks lahti seletada keda ja miks tahab see ,,geenius,, kuklalaskudega maha lasta? Ja selline laste õpetajaks?

Läänlane
Läänlane

Põhiline et mingi ekrekoll sinna ei saanud.

Ahsoo
Ahsoo

Mismõttes, seal on ju vähemalt kaks teie poolt nn ekrekolli. Ja pole nad nii kollid midagi, tublid on hoopis!

Jaanus
Jaanus

Kas tal on need prillid sünniga kaasas või on hiljem pähe opereeritud? Õpetaja amet on tegelikult hea. Seal pole mingit kvaliteedi kontrolli ju tegelikult.

Sven
Sven

Ta on seda selgitanud, et on valgusele eriti tundlik ja seepärast peab olema võimalus neid igal ajal kasutada, kui satub eredasse valgusesse. Loodan, et arstitõendit ei pea esitama 🙂

psss
psss

Õhtusel ajal presidendi vastuvõtul võib ootamatu päike tabada või? Mõtlete ka, mida kirjutate? Kui iga pidu muidugi järgmise keskpäevani välja läheb, siis arusaadav.

Mari
Mari

Ei ole eksponeerimist väärt!

Jüri Muster
Jüri Muster

mida te virisete, normaalne mees

klouniks sobiv
klouniks sobiv

Võiks vähemalt püüda õpetaja moodi välja näha ja tobedad pealaeprillid eemaldada. Ebanormaalne defekt.

Ants
Ants

Kui inimene ei kannata eredat valgust.Ma ei saa aru kui rumalad peavad inimesed olema.Kui sul endal sama mure oleleks räägiksid teist juttu.

Ahsoo
Ahsoo

millise kriteeriumi järgi seda hinnata – normaalne? Minuarust ei ole näiteks

Ants
Ants

Ikka EKRE on ju see kes võib asju eestis hinnata.Teised ju idioodid.

Agu
Agu

Millest selline arusaam?

Jüri Muster
Jüri Muster

miks siis ise ei kandideerinud, ei oska kirjutadagi, minu arust kirjutatakse lahku

suvitaja
suvitaja

Nõval on ilus koolimaja.

oioioi
oioioi

Püha müristus, milline ühiskonnaõpetus sealt tuleb!!!???

Ehk
Ehk

Ootaks ikka esimesed tunnid ära,küsiks laste arvamust ja siis tuleks õelutsema(kui põhjust on…)

oioioi
oioioi

Õelutsema? See pole õige sõna. Kas te lugesite ka millise õppeaine kohta ma kirjutasin? Tehke omad järeldused, millise käitumisega inimene võib lastele edasi anda ühiskonnas elamise häid tavasid ja milline seda teha ei tohiks!

Mati
Mati

Huvitav, kas rohkem noori õpetajaid Läänemaa koolidesse ei tulnudki, et ainult ühest räägitakse pidevalt?

Mann
Mann

Tuli mitu. Ilmselt üks lihtsalt paistab rohkem silma.

wpDiscuz