Galerii: piiskop seadis Kari Tynkkyneni Kullamaa kirikuõpetajana ametisse

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Kari Tynkkyneni pühitsesid ametisse Kullamaa koguduse endine kirikuõpetaja Ants Leedjärv, piiskop Tiit Salumäe ja Lääne praost Kaido Saak. Foto Arvo Tarmula

Tänahommikune jumalateenistus Kullamaa kirikus oli tavapärasest pidulikum, sest piiskop Tiit Salumäe koos praost Kaido Saaki ja endise Kullamaa kirikuõpetaja Ants Leedjärvega seadsid ametisse Kullamaa koguduse uue kirikuõpetaja Kari Tynkkyneni.

„Sa ei alusta siin, vaid jätkad oma eelkäijate tööd,” ütles Salumäe, meenutades Kullamaa kogudust läbi aegade teeninud nimekaid kirikuõpetajaid, kes on andnud panuse nii Eesti kultuurilukku kui ka kohalikku ellu.

Kullamaa kogudus oli oma kirikuõpetajata selle aasta veebruari algusest, kui senine õpetaja Lembit Tammsalu valiti Audru koguduse õpetajaks. Vahepealse aja teenis Kullamaal Ridala ja Martna kirikuõpetaja Küllike Valk, Tynkkynen asus Kullamaa kogudust teenima tänavu suvest. Tynkkynen valiti lisaks Kullamaale ka Mihkli koguduse hooldusõpetajaks.

Tynkkynen tuli Soomest Eestisse 1994. aastal. Ta on olnud Lihula koguduse diakon, Lääne praostkonna vikaarõpetaja ning Ridala ja Martna koguduse hooldajaõpetaja. Ta on olnud abiliseks EELK Haapsalu Püha Johannese koguduses ja koordineerinud Lääne praostkonna noortetööd. Läinud aasta detsembris sai Tynkkynen teenete eest EELK Haapsalu Püha Johannes koguduse teeneteristi.

Fotod Arvo Tarmula

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
tähtis
tähtis

päev Kullamaa kirikuelus, aga kus rahvas on? Näha on ainult usumehed.

Sass S
Sass S

On juu , pime oled või !

rahvast
rahvast

Vaja siis kui korjanduskarp ringi käib

Miks
Miks

Usumehed kandideerimiseks avalikke konkursse ei korralda, näiteks rahvusvahelisi, kindlasti oleks soovijaid ka kaugemalt nendele kohtadele

Tahad
Tahad

baltisakslasi siia tagai vöi?

javohl
javohl

nad ju meitele kultuuri toojad

wpDiscuz