11

Haapsalu sai Jaama oja süvendamiseks raha

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu linn sai nn kala-Leaderi programmist 81 000 eurot Jaama oja süvendamiseks ja sealse kalade kudeala taastamiseks.

Jaama oja, ametliku nimega Asuküla peakraav, on eeskätt haugi, kuid ajalooliselt ka lutsu ja särje kudeala.

Haapsalu linnavalitsuse majandus- ja taristunõuniku Sirli Vaksmanni sõnul algavad tööd tuleva aasta suvel. „Suve lõpp oleks reaalne aeg,” lisas ta. Praegu on Vaksmanni sõnul koostamisel keskkonnamõjude hindamise aruanne.

Vaksmanni sõnul puhastatakse oja suudmest kuni jalakäijate sillani kopaga ning sillast kuni Tiigi tänavani muda välja pumbates. Linn sai toetust 81 165 eurot ja Vaksmann ütles, et kui oja puhastustöö hange läheb toetuse summast suuremaks, peab linn puudujääva osa ise katma.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Põhjamaade Veneetsia
Põhjamaade Veneetsia

Haapsalus pole enam ühtegi nö lihtsa inimese paadisilda. Tsaari ajal oli, Eesti Wabariigis oli, nõukogude ajal oli. Veskiviigi – see viimanegi vabama vaimuga sadamakoht – on samuti kaotanud rahvalikkuse tõkkepuude, tarade ja vaikelu läbi. Jaama oja suudmes võiks seega üks lihtsamat sorti paadisild olla. Targemad teavad vast kirjutada, mida selle taastamiseks hädapäraselt tuleks teha.

Tont
Tont

Väiksematele paatidele oleks see tõesti hea varjuline koht- mul oli vene ajal ka seal paat.Ja Haapsalu sadamates vabu kohti pole.Aga aed ja valve peab kindlasti olema,muidu hakkavad seal igasugu
lumehelbekesed lagastama. Ja vaevalt paadiomanikud tahaks,et mingi kamp ta paadis viina viskab või triipu paneb.

juss
juss

Jube hea, kui saaks rahva raha eest valvega paadikoha!

hjkl
hjkl

seda kraavi on ju 20 viimase aasta jooksul juba 3 korda süvendatud, kas jälle mingi raha uugama paneku koht. ma pole seal viimastel aastatel mitte ühtegi haugi kohanud, lutsu veel vähem

Kalmer
Kalmer

Ega see taotluse teinud neiu pea seda teadma,et seda korduvalt on puhastatud. Hea lihtsalt endale tööd kirjutada

Neiu
Neiu

Järelikult ei oska püüda.

mhm
mhm

Tubli töö, nüüd võiks koos Lääne-Nigula Saunaja lahe -Hara lahe kanali ehituse jaoks raha küsida , saaks Tagalahel ka vee liikuma.

khm
khm

See võiks olla rohkem Haapsalu huvi, et Tagalahe olukorda parandada

urmas
urmas

Hara lahe kanal ei paranda Tagalahe seisu, vee tase jääb endiselt madalaks ja laht kasvab kinni. See on pöördumatu protsess.

Mao tse dung
Mao tse dung

Seal hakkavad varsti laiuma riisipõllud

Tont
Tont

Üks väga hea uudis üle pika aja. Ma juba kartsin,et see tehakse ogaliku kaitsealaks…

wpDiscuz