7

Lääneranna vald pelgab Saaremaa sillaga Virtsu aleviku kaheks jagamist

Lääneranna vallavanema Mikk Pikkmetsa sõnul sõlmitakse erihooldekodu pidamise leping Südamekodudega hiljemalt novembri lõpuks. Urmas Lauri
Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets. Urmas Lauri

Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets kirjutas rahandusministeeriumile saadetud arvamuses, et plaanitav Suure väina püsiühendus ei tohi jagada Virtsu alevikku kaheks teineteisest eraldatud osaks, mistõttu toetab vald välja pakutud kolmest trassivariandist vaid Virtsu tiheasustatud osast põhjapoolt läbi minevat sillatrassi, kirjutas ERR.

„Eriplaneeringu lahendus peab tagama, et Virtsu aleviku elukeskkond ja liiklusohutus ei halveneks, pigem paraneks,” märkis Pikkmets.

Võimalik püsiühendus – eriti sild – ja selle toimimiseks vajalik taristu (sh Risti-Virtsu riigimaantee) peab vallavanema sõnul arvestama lisaks mandri ja saarte vahelise kauba- ja reisijateveo vajadustele ka kergliiklejatega ning looma neile võimalused Suure väina püsiühenduse kasutamiseks.

Vallavanem Pikkmets lisas, et tema hinnangul oleks sild parem variant kui tunnel, sest silda on võimalik ehitada ainulaadseks arhitektuurselt väljapaistvaks maamärgiks kogu Läänemere regioonis, samas kui Suure väina alune tunnel oleks ainult kiire ühendustee.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ajakirjanikud...
Ajakirjanikud...

…kes neid artikleid kirjutavad, ei olemitte Pärnumaalt.

Agu
Agu

Otse loomulikult ei tohiks kaheks jagada. Võivad tekkida ulatuslikud massirahutused ja kaos riigis. Kes pärast vastutab?

Vandaal
Vandaal

Täitsa savi nendest pärnu asjadest neil ju ka oma postimees arutagu seal omi muresi ise soovisid pärnu alla said oma tahtmise meie leht vôiks Läänemaa muredega ja rôômudega tegeleda!

Jaan
Jaan

Ega inimesed seda tahtnud,ikka parajasti võimul olnud vallasaksad.

No aga
No aga

Inimesed ei öelnud midagi ju!?

Jaan
Jaan

Kas keegi küsis rahvalt? Küsimus mis esitati oli valdade ühendamise kohta.Maakonna vahetusest polnud sõnakestki.Kui eeldati et saate ise aru milline maakond tuleb ,siis inimesed arvasid ,et ikka Läänemaakond.Kuna vanasti olid kõik Läänemaal.

No aga
No aga

Arvasid!? Päris naljakas. Nii võib ju arvata igasuguseid asju, aga selgub hoopis, et hiina koosseisus ollakse näiteks. Teadma ikka peab, aga mitte arvama.

wpDiscuz