9

Haapsalu perearstikonkurss kukkus taas läbi

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Terviseagentuuri omanik perearst Madis Tiik pole veel otsustanud, kas jätkab Haapsalus. Arvo Tarmula

Terviseagentuuri omanik perearst Madis Tiik pole veel otsustanud, kas jätkab Haapsalus. Arvo Tarmula

Kuigi Haapsalu linn maksab siia tööle tulevale perearstile 25 000 eurot, ei laekunud Haapsalu perearstikonkursile 12. maiks ühtegi avaldust.

Et arstiabi andmine ei katkeks, peab terviseamet läbirääkimisi nimistu praeguse asendajaga ehk firmaga Terviseagentuur, ütles terviseameti tervishoiuteenuste osakonna peaspetsialist Kaie Soodla.

Terviseagentuur võttis pensionile läinud perearsti Ilme Leova nimistu asenduse korras üle selle aasta alguses. Enamasti lahendatakse inimeste tervisemuresid videosilla vahendusel, Haapsalus võtab igal tööpäeval vastu pereõde Marina Vasjuk, Terviseagentuuri perearst Madis Tiik käib Haapsalus kohal korra-paar nädalas. Terviseagentuuri ajutine leping terviseametiga kestab veel juuni lõpuni.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ei tea
ei tea

ehk ongi perearstiks soovijaid vähem….pigem muud suunad- ortopeed, hambaarst jne .Ja maailm on noortele avatud. Miks mitte minna ja vaadata , kuidas mujal asi käib.Seegi võib põhjus olla.

naine
naine

noorte arstide puhul on kindlasti küsimus arenguvõimalustes. Tahetakse töötada suuremas haiglas, praktiseerida, saada erinevaid kogemusi jne jne. Väike haigla seda paraku ei paku.

väikehaapsallane
väikehaapsallane
Perearstid ei tööta otseselt haiglas. Enamik praktiseerivad täitsa haiglakaugetes kohtades. Aga hea kollektiivi tugi kulub muidugi ära. Reaalses elus õpitaksegi kõige paremini meistri kõrvalt… Haapsalu vähene atraktiivsus selgub Eesti kaarti vaadates. Mandri servapealseim linn ju! Tupik. Isegi Hiiumaa on suurem tõmbekeskus – mõne saareelust unistava idealisti ehk ikka leiab. Aga üldiselt väikesesse kohta perearstiks ei kiputa, sest erinevalt suuremast linnast puudub seal igasugune privaatsus ja anonüümsus. Vastupidi – tuhanded pensionärid jälgivad OMA tohtrit kullipilgul. Pead päriselt nende muredesse süvenema. Pole nii, et pärast tööpäeva lõppu astud autosse ja lihtsalt haihtud, kuhugi Mähele näiteks. Haapsallu ja Viljandisse peab perearsti tooma saatus.… Loe rohkem »
pakkuge
pakkuge

seda ametit kuulsale ravitsejale evelinile, tal pidavat hetkel näpud põhjas olema

Nojah..
Nojah..

Ütle veel, et asendamatuid inimesi pole. Paistab, et Dr. Leova on 🙂

Parteitu
Parteitu

Tuleb välja et Suklese ja Karilaiu valitsemisaeg on haapsalu linna maine nii pe…e keeranud et keegi ei taha siia enam tööle tulla.

mutike kes ootab arsti
mutike kes ootab arsti

nimetaks ehk täpsemalt, mis meil nii pees siis on

Erx
Erx

Tuli sama mõte, kui lugesin uudist. Ju siis see toetus arstile ei korva Haapsalu muud nõrka taristut.

ilmvõimatu-on arsti leida
ilmvõimatu-on arsti leida

Mis mõttes nõrka taristut.Tundub, et nooremapoolseid perearste lihtsalt Eestis ei olegi, sest miks muidu ei võiks lastega perekond siia asuda, ilus kuurortlinn, tramme,trolle ei ole,koolis turvaline käia. Kui lahtimõtestada elu-ja kasvukeskkonna osas, siis Tallinn on täiesti mõttetu
Muidugi ei vaheta perearst elukohta kui on 50+-60+ jne, sest elu on aastate jooksul mujal sisse seatud.

wpDiscuz