21

Läänemaale lisandus uus koroonaviirusesse nakatunu

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1500 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 10 ehk 0,7 protsenti osutusid positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel said positiivse koroonatesti tulemuse viie maakonna elanikud. Kuuel juhul oli tegemist Harjumaa elanikuga, neist kahe elukohaks on rahvastikuregistri andmetel Tallinn. Pärnumaal, Läänemaal, Raplamaal ja Jõgevamaal tuvastati kõigis üks uus SARS-CoV-2 viirusekandja.

Läänemaal on nakatunuid 13. Tänane nakatunu on 65-69aastane naine.

Esimesed kuus nakatunut olid mehed – 55-59, 40-44, 25-29, 30-34 ja kaks 20-24aastast. Järgmised kuus nakatunut olid Lihula hooldekodus elavad naised – kolm üle 85aastast, kaks 80-84 ja üks 70-74.

Nakatunutest vaid kolm elavad reaalselt Läänemaal, teised on haiguse jooksul elanud teistes maakondades. Vähemalt kaks Läänemaa haiget on viirusest paranenud.

Kokku on Läänemaal testitud 1522 inimest.

Hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 36 inimest, neist 1 on juhitaval hingamisel. Ööpäeva jooksul läks haiglast koju neli inimest, uusi haigusjuhtumeid avati üks. Tänaseks on haiglast koju saadetud 322 inimest ning lõpetatud 333 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1552 inimest. Neist 1009 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (65%), 543 inimese puhul (35%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 65 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud enam kui 78 tuhat esmast testi, nendest 1 834 ehk 2,3 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Manna Liisa
Manna Liisa

Rahvastikuregister pole ka mingi tõene näitaja – inimene võib omada kande Läänemaal, kuid elab hoopis mujal – nt.Tln-s. Või on tal sissekirjutus siin kuskil suvekodus või on korter Haapsalus, kus tegelikult üürnikud jne. variante on palju.

Valdo
Valdo

Lugupeetud kaaslinnlased muretsejad. Kutsun Teid kõiki olema vabatahtlikus karantiinis. Julgen uskuda, et kõigil saab parem kui te oma hirme edasi ei anna meedia vahendusel. Kui lugeda kommentaare, siis jälgivad meid kogu aeg mingid silmapaarid kuidas me seadust täidame. Juhul kui te pole aru saanud, siis tegu nn. pealekaebamisega. Teine üleskutse on, et vestelge kaaslinnlasega umbes nii, et armas inimene olen mures oma tervise pärast ja oleks kena kui saa ettekirjutatud reegleid täidad.
Nautige päikest!

Ester
Ester
Ikka salajane
Ikka salajane

Tea kas peaks oma naabrid üle vaatama.
Eile oli kaitsekiles meedikud maja ees ja trepikojas elab umbes kolm sellist, mis vastavad kirjeldusele.

Jüri
Jüri

Võibolla käidi lihtsalt twstimas. Mul nt naabrinaine ütles konkreetselt,et teda tullakse varsti testima,sest operatsioon tulemas. Pole vaja paanitseda ilmaasjata -suhtle naabriga!

Ester
Ester

Läänemaa tassitakse nii täis ,et pärast hoia piip ja prillid.Miks toidukohad eiravad 2 pluss kahte?Miks ei kontrollita? Kas terassidel on kõik lubatud?

juss
juss

Tütarlaps, minge palun psühholoogi jutule, ehk on abi!

Agu
Agu

Mis vahet seal on. See ei päästa nagunii ja hullemaks ka ei tee.Ükskord saavad kõik nakkuse, ela sa maa all või maa peal

Ko & Roona
Ko & Roona

Väga jämedalt võttes, sest täpseid numbreid keegi ei tea, on Eestis 100 päevaga nakatunuid/immuunseid 0,5% rahvastikust. Et kõik haiguse läbi põeksid, kulub 55 aastat ning seda eeldusel, et populatsioon ei muutu ehk keegi ei sure ära ega sünni juurde.

dilaila
dilaila

Ei ole öeldud,et hooldekodus!!

Lihula ei ole enam Läänemaa
Lihula ei ole enam Läänemaa

harjuge ära

harju ära
harju ära

Harju ära, et Lihulas pole ju asi. Sada korda räägitud, et rahvastikuregister on haigete nimekirja aluseks. Harju ära, selle Lihula korrutamisega, kõik teavad seda ammu, ammu, ammu juba.

Harju härra
Harju härra

Harjuta lugemist: Läänemaal on nakatunuid 13. Tänane nakatunu on 65-69aastane naine.

Esimesed kuus nakatunut olid mehed – 55-59, 40-44, 25-29, 30-34 ja kaks 20-24aastast. Järgmised kuus nakatunut olid Lihula hooldekodus elavad naised – kolm üle 85aastast, kaks 80-84 ja üks 70-74

Müü
Müü

Nakatunutest vaid kolm elavad reaalselt Läänemaal, teised on haiguse jooksul elanud teistes maakondades. Vähemalt kaks Läänemaa haiget on viirusest paranenud.

Shakespear
Shakespear

Lihulast või mitte Lihulast, selles on küsimus.

Ammuuu...
Ammuuu...

Rahvastikuregister ongi bürokraadist ametniku jaoks. Lihula Südamekodus nakatanud ikka Läänemaale kirja.Hooldekodus viibiv elanik maksab oma elamiskulud Pärnu maakonnas oleva elamise eest.Vaevalt ta ise oma mujal oleva kodu arveid veel lisaks tasub. Kuid just statistika kajastab Lääne maakonnas elavate kodanike Covid19 viirusega nakatumise arvu.Sina ,harju ära, oled just üks tola ametnik,kes seadusi paberilt loeb,aga oma peaga mõelda ei oska.Läänlasena tahan teada oma maakonnas olevatest nakkuskolletest…

oma peaga
oma peaga

Kui teil on pea kaela otsas, siis pange oma mõistus tööle ja kaaluge mõlemat varianti. Üks variant, et ei ole Haapsalust, teine variant, et elab Haapsalus. Kui saad teada, et elab Haapalus, siis tahad teada, mis aadressil ja kui saad teada, mis aadressil, siis tahad teada, kes ta on, kui tead, kes ta on, siis tahaks teada, kas istub karantiinis ja kui istub karantiinis, siis kas politsei ikka jälgib.

väikehaapsallane
väikehaapsallane

Tõesti, kellele seda statistikat peetakse ja kes on Lääne Elus avaldatud uudise sihtgrupp, kui me uudisest midagi sisulist teada ei saa? Hea veel, et Saaremaa ja Võru teineteisest nii kaugel olid, et päris alguses ei andnud statistikaga trikitada. Teoreetiliselt võinuks kõik Saaremaa haiged kajastuda Võrumaa statistikas ja vastupidi. Muide. Priit Pärna 2019 aastal ilmunud koomiksi “Kilplased globaliseeruvad” viimasel suurel pildil on hiigelkruiiser nimega “Global Princess”. Meenutab igatahes väga viimaste kuude tüüpilisi karantiinilaevu, kilplased kapteniks pardal (Pärnal) helgesse turismitulevikku vaatamas. Mitte et meil koroonaga asjad väga halvasti oleks aga teatud paralleelid statistikas tunduvad natuke kilplaslikud küll.

juss
juss

Kas keegi saab auhinna selle eest, et Läänemaal pole nakatunuid?

Timo
Timo

Lihulast?

tühi loba
tühi loba

No ja mida need 4 eelpool olevat kommentaari siis ka sisaldavad–ei midagi.teada ei saanud ,kus on nakatunud isik, kas hoolekandeasutuses, elab tegelikult Läänemaal või on teises eesti otsas ,kuid rahvastikuregistris läänemaa elanik.

wpDiscuz