Graafiline disain vallutab kultuurikeskuse

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu kultuurikeskuse ees välja pandud graalise disaini näitus tõmbab nii suurte kui ka väikeste möödakäijate tähelepanu. Arvo Tarmula

Haapsalu kultuurikeskuse ees välja pandud graalise disaini näitus tõmbab nii suurte kui ka väikeste möödakäijate tähelepanu. Arvo Tarmula

Laupäeval täitub Haapsalu taas graafilise disainiga – peale traditsioonilise graafilise disaini festivali konkurss-näituse näeb kultuurikeskuses Hiina kultuuriplakateid ja kõrgema kunstikooli Pallas õpilaste töid.

Konkursitöid saab laupäevast näha Haapsalu linnagaleriis. Festivali peakorraldaja Marko Kekiševi sõnul oli tänavune teema „Contact/Ühendus” – seda hoolimata tõigast, et konkurss toimus just märtsis-aprillis, mil kogu maailmas möllas koroonaviirus.

Kekiševi sõnul oli aasta alguses mõte siduda konkursi teema koroonaviirusega, kuid veebruari lõpuks oli maailmas välja kuulutatud juba üle kahekümne rahvusvahelise aktsiooni viiruse teemal. Haapsalu festivali puhul otsustati sellest loobuda. „Kui tekkis optimism, et ehk saame ikka näituse üles panna ega pea seda internetis avama, pole mõtet viirust eraldi torkida,” ütles Kekišev. „Ühendus tähendab ka positiivsemaid asju,” lisas ta. Siiski on ka viiruse teema konkursitöödesse jõudnud.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments