UV-indeks kerkis Haapsalus ohtliku piirini

Lääne Elu

info@le.ee

Kõrge UV-indeksi puhul tuleb päevitamisega olla ettevaatlik. Foto arhiiv

Ilmateenistuse andmeil kerkisid ultraviolettkiirguse (UV) indeksid laupäeva keskpäeval Haapsalus ja Roomassaares ohtliku piirini, kirjutas ERR

Roomassaares ja Haapsalus oli UV-indeks laupäeval kella 13.30 ajal 6 ehk kõrge ning Tallinnas 5 ehk kesktaseme ülemises servas.

UV-indeksi väärtuse kasvades suureneb oht inimese nahale ja silmadele ning kahjustused tekivad kiiremini. UV kiirguse päevadoosid on meie laiuskraadidel suuremad suvel – kevadisest pööripäevast kuni sügisese pööripäevani.

UV-indeksi väärtused varieeruvad päeva jooksul, indeks on kõige kõrgem mõne tunni vältel keskpäeval.

UV-kiirgus muutub ohtlikuks ja tekitab nahapõletusi paljudel inimestel, kui indeks kerkib üle 6. Õrna nahatüübiga inimesed peaksid päikesekaitsekreeme kasutama juba siis, kui UV-indeks kerkib üle 3–4.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
uv
uv

skaalal 11 astet. Paanika 6 peal on kohatu.

Ahsoo
Ahsoo

päikesekreemimüüja artikkel tundub olevat

kus
kus

Ei ole kohatu tähelepanu. Paanikat siin polnudki. Nõrgem nahatüüp vajab juba 3-e peal kaitset.

uv
uv

Nõrgem nahatüüp peab ise jälgima taset. Kell 16.30 ilmunud veebiartiklist pole absoluutselt kasu. Point oleks, kui iga hommik antaks teada oodatav keskpäevane number.

hoopis
hoopis

Küll ta jälgib ka ise. Ja mis kurja sellest nüüd sündis, et kirjutati UV-indeksi kõrgest tasemest? Kohatu on tõese asja peale nuriseda.

juss
juss

Sellepärast siis läkski piim hapuks!

greta
greta

Ajame kliimasoojenemise kaela, pumpame raha.

wpDiscuz