Tänasest helistavad peapiiskop Urmas Viilma üleskutsel luteri kirikud kolm korda nädalas kirikukellasid, et protestida usklikele kehtestatud keelu vastu minna kirikutesse jumalateenistustele.
Viilma ettepaneku järgi helisevad kellad esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel kell 12 ja 15. „Kirikukellade meelavaldusega anname märku, et kogudused üle Eestimaa on valmis inimeste jumalateenistustele kutsumiseks ja selleks helisevad kirikute kellad,” teatas peapiiskop Urmas Viilma.
Haapsalu toomkirik ja Jaani kirik on üleskutsega kaasa läinud, maakirikud jätavad kellad pigem helistamata.
vaimusünnitis protestiks kirikukelli lüüa, helistada.
Kas see ei ole kuritegu kui riskirühm poes tungleb jätmata piisavat vahet üksteisest.
üritavad mustakuued meile meelde tuletada, milleks nad risti ja mõõgaga siia tulid
Kes seda aktsiooni toetavad, võivad samal ajal aknal mobiiliga lehvitada.
Kes aga selle vastu on, võivad samal ajal aknal mobiiliga vastu lehvitada.
See on lausa kuritegu peapiiskop Viilma poolt riskirühma rahvast – vanureid –
praegusel koroonapisikute ajal taas kirikutesse ajamisega ja kirikukellade
helistamisega protest valitsuse vastu.
Ja need, kes teda praegu toetavad on
kuriteo kaasosalised. Viilma astugu
tagasi või ta tuleb tagandada. Aamen.
Protestijutt on ajakirjanike pandud- Viilma ütles selge sõnaga, et see on pigem märguanne, et kirikud ja kogudused on valmis avalike jumalateenistuste korraldamiseks.
Minu meelest oli Viilma protesti ajendiks see, et muus ühiskonnas piiranguid juba leevendatakse aga kirikutes ei lubata isegi kahemeetriste vahedega ametlikult istuma ja seisma ei kümne ega 100 inimese kaupa. Samas, jumalateenistusel ei ähita-puhita nagu pallimänguvõistlusel, kus loobitakse viirusekera käest kätte. Armulaua jagamisega on lugu keerulisem aga sealgi on nippe, mis viiruse levitamise minimeeriks vähemalt sarnaseks nagu juba töötavates restoranides.
Ärge palun olge nii sinisilmne.
Kohutav lärm. Kas nüüd vastuprotestiks võib kiriku ees autost tümpsu lasta kui jumalateenistus on?
Auto on või?
Hakkavad retsid ja taskuvaragad protestima, et ei saa sigadusi teha
ma tean, et see mõjub väga küüniliselt, aga kelle või mille vastu protestiti? enamik kirikuskäijaid on vanema-ealised inimesed, seega riskirühm. kas kirik tõesti teenib matuste pealt siis nii hästi, et neist puudust tunneb?
kedagi ei huvitagi see, poliitikat aetakse, et kahjustada praegu võimulolevat valitsust. Palun teid, ärge olge nii naiivne, et usute inimeste hoolimisse poliitilises võitluses!