Koroonaviiruse tõttu suri ööpäevaga kolm inimest, haiglas on 146

Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1709 COVID-19 viiruse testi, millest 1.7% ehk 29 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 33 967 testi, nendest 1400 ehk 4.1% on osutunud positiivseks.

15. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 147 inimest, kellest 10 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 117 inimest. Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu 3 inimest: Ida-Viru keskhaiglas ravil olnud 79-aastane naine, Kuressaare haiglas olnud 81-aastane mees ja Pärnu haiglas olnud 65-aastane mees. Lisaks on selgunud, et 10. aprillil erinevate kaasuvate haigustega surnud 83-aastase mehe COVID-19 testitulemus oli positiivne. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 35 inimest.

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Harjumaal (12) ja Saaremaal (8). Järgnesid Ida-Virumaa (5) ja Pärnumaa (3), ühe nakatunu kohta rahvastikuregistris andmed puuduvad. Tänase seisuga on enim nakatunuid jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11%), järgnevad 45-49 ja 50-54 (kumbki 10%).

Läänemaal on koroonaviirus tuvastatud neljal inimesel – kaks neist on haigusest tervenenud, kaks ei ela reaalselt Läänemaal, vaid nende elukoht on rahvastikuregistri järgi Läänemaal. Kõik neli Läänemaal haigusesse nakatunut on mehed. Kaks nakatunut on vanuserühmas 20-24, üks 35-39 ja üks 55-59. Läänemaal on testituid 405.

Eilsest alustati ka Kuressaare haigla koormuse jagamist teiste Eesti haiglatega. Kaks Kuressaare haiglas seni ravil viibinud patsienti – 57- ja 58-aastased mehed – viidi üle Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Ühtlasi sai sai Kuressaare haigla ka COVID-19 diagnoosimise võimaluse, mis lühendab testivastuste saamise aega varasemalt 36-48 tunnilt neljale tunnile.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpule viimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Valdo
Valdo

Ja nende teekond lõppes siin.
Puhake rahus!!!!!!!!

wpDiscuz