0

Ööpäevaga lisandus 51 positiivset koroonatesti

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Foto: Pixabay
Koroonavirus. Foto: Pixabay

Viimase ööpäevaga lisandus Eestis 51 positiivset koroonatesti, läänlaste hulgas uusi haigestumisi ei olnud.

Ükski inimene viimasel ööpäeval koroonaviiruse tõttu elu ei kaotanud, surnute arv püsib 24 juures.

Ööpäevaga analüüsiti Eestis 1471 kroonaviiruse testi, millest kolm protsenti ehk 51 proovi osutusid positiivseks. Kokku on Eestis tänaseks tehtud  27 883  testi, nendest 1258 ehk viis protsenti on osutunud positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes tuli ööpäevaga enim uusi koroonaviiruse juhte juurde Harjumaal, kokku 23, järgnesid Tartumaa 11 ja Saaremaa kaheksa nakatunuga. Ida-Virumaal ja Pärnumaal lisandus kummaski kaks ning Jõgevamaal, Viljandimaal ja Järvamaal üks juhtum. Kahe nakatunu puhul rahvastikuregistris maakonna tunnus puudus.

Läänlastele on laupäeva hommikuse seisuga tehtud kokku 312 testi, millest positiivseid on olnud neli. Neist kaks nakatunut on tervenenud ja kaks ei ela alaliselt Läänemaal.

Reede seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 138 inimest, kellest üheksa on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 93 inimest. Viimase ööpäeva jooksul uutest COVID-19 tõttu surnud inimestest ei teatatud, kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 24 inimest.

Terviseamet uuendas testimise strateegiat ning 8. aprillist said perearstid õiguse põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest. Inimenel peab haigestumisel jätkuvalt pöörduma oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse ning suunab inimese testimisele. Arst hindab iga üksikut juhtumit eraldi. Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis. See võimaldab täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle.

Enim nakatunuid ehk 11 protsenti on jätkuvalt vanusegrupis 55-59, järgnevad vanusegrupid 45-49 ja 50-54 kumbki 10 protsendiga.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz