2

Majandusministeerium ja kaupmeeste liit koostasid ohutu poes käimise reeglid

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Haapsalu Konsumi kauplus. Foto: Urmas Lauri

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Eesti Kaupmeeste Liit saatsid kõikidele jaekaubandusettevõtetele juhised ja abimaterjalid klientide täiendavaks teavitamiseks, et piirata viiruse levikut ja hoida inimeste tervist.

MKM-i siseturu asekantsler Kristi Talvingu sõnul on poodides kaupa piisavalt ja ostupaanikaks põhjust pole.
“Olen aktiivselt suhelnud ettevõtjatega ning kuigi neil on keerulised ajad, siis kaupa ladudes jätkub ning kauba juurdevedu pole peatunud,” ütles Talving.

Kauplustele saadeti abimaterjalid poekülastajate tervise hoidmiseks ja viiruse leviku piiramiseks. Eelkõige on materjalid mõeldud klientide teavitamiseks läbi siseraadio, plakatite, kleebiste ja infomaterjalide nii e-kanalites kui kauplustes kohapealt. Paljudes siseraadiotes on täna soovitusi juba ette mängitud.

“Viiruse leviku peatamiseks soovitame klientidel käia poes sihtotstarbeliselt. Esmatarbe- ja toidukaupade erakordselt suur varumine mitmeks nädalaks ei ole vajalik,” rõhutas Peil. “Kaupmeestel on nüüd riigi poolt abiks erinevaid suuniseid töötajate ja klientide turvalisuse tagamiseks ning ootame tulevikus väga ka toetavaid meetmeid.“

Lihtsad poeskäigu reeglid, mis kaitsevad sind ja teisi:

* Väldi haigena poe külastamist
* Ära muretse, kaupa jagub kõigile
* Desinfitseeri või pese käsi enne ja pärast poeskäiku
* Mõtle eelnevalt ostud läbi, et poeskäik kulgeks kiiresti
* Hoia vähemalt meetrist vahemaad teiste külastajate ja kaupluse töötajatega
* Külasta poodi üksi, ära võta lapsi kaasa

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Enriko
Enriko

Aga mitme päeva toiduvaru siis on mõistlik korraga ette osta? N-ö. rahu ajal käisin lähimas poes iga päev, kui mingi üksiku toote järele vajadus tekkis. Nüüd käiks ehk kord- kaks nädalas, sest reaalselt püsib viirus õhus mitu tundi pärast nakatunu ruumis viibimist. Pole mõtet end siis poeskäikudega ohtu seada. Teiseks loodan, et müüjad saavad mingidki enesekaitsevahendid. Vabas õhus töötavad piirivalvepolitseinikud saavad ju riigi poolt maskid, ent eesliinil veelgi vahetumalt tervisega riskivad poetöötajad/kassapidajad mitte? Kusjuures viimased on tavaliselt naisterahvad. Kuhu nüüd jääb valvefeministide kisakoor?

Enriko
Enriko

Linki ka. Huvitav, et samadele järeldustele võib jõuda ka professorikraadi omamata. Artikkel on küll tasuline, kuid põhipunktid saab ära lugeda.
https://tervis.ohtuleht.ee/995786/eesti-biokeemik-peame-end-kaitsma-surmava-viirusedoosi-eest-koigi-voimalike-vahenditega

wpDiscuz