Elektritõukerataste kasutamist hakkab seadus reguleerima

Bolti ja Citybee elektritõukerattaid saab praegu rentida Tallinnas ja Pärnus, tuleval suvel ilmselt ka Haapsalus. Fotot: ERKI PARNAKU / ÕHTULEHT / SCANPIX
Elektritõukeratas. Fotot: ERKI PARNAKU / ÕHTULEHT / SCANPIX

Elektritõukeraad on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel teel liiklusseadusse, uued reeglid peaks kehtima hakkama tänavu juulis, kirjutas Postimees.

Seni on elektritõukeratast liikluses määratletud kui jalakäija abivahendit, millega tohib liikuda kõnniteel. Eilsel valitsuse liikluskomisjoni istungil kõlas ettepanek lisada liiklusseadusesse eraldi sõidukiliik „kergliikur”, mille all mõeldakse nii elektritõukeratast kui ka tasakaaluliikurit.

Kergliikuri all mõeldakse ühe inimese vedamiseks istekohata ning elektri jõul, maksimaalselt võimsusega üks kilovatt liikuvat sõidukit, mille valmistajakiirus on kuni 25 kilomeetrit tunnis. Peale kõnniteel sõitmise lisanduks elektritõukerattale õigus liigelda jalgrattarajal ning erandina ka sõiduteel.

Samuti paneb seadus paika, et jalakäija vahetus läheduses tuleb kergliikuriga sõita jalakäija tavakiirusel. Kui aga tõukerattur peaks jalakäijaga siiski kokku põrkama, jääb süüdi kergliikuriga liikleja.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
süsimust iroonia
süsimust iroonia

alati, kui inimesed millestki lõbu tunnevad, teevad ametnikud kohe seaduse selle takistamiseks! 😀

uskmatu toomas
uskmatu toomas

Seaduse võite ju teha aga kes selle täitmist kontrollima hakkab ? Politseid ju meil tänavapildis ei ole !

Hellat
Hellat

Politsei on täiesti olemas

wpDiscuz